Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
skok wołomin
29.10.2014 12:00

Członkowie zarządu SKOK Wołomin zatrzymani

Przed dwoma miesiącami KNF odmówiła zatwierdzenia 7 prezesów Kas, w tym zatrzymanego teraz Mariusza G.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strożyk/Reporter)

Zatrzymania zleciła Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim - mówi jej rzecznik, Dariusz Domarecki. Zatrzymani to prezes Mariusz G. i wiceprezes Mateusz G. Szczegóły dotyczące zarzutów i środków zapobiegawczych gorzowscy śledczy mają ogłosić w piątek na konferencji prasowej.

Tak długi czas jest wymagany, by dowieźć zatrzymanych z innej części Polski. Sprawą gorzowska prokuratura zajęła się niejako przez przypadek.

Przy innej sprawie dotyczącej wyłudzania kredytów zatrzymano osoby, które brały udział w tym procederze w przypadku SKOK-ów.

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie jest jedną z największych kas spółdzielczych w Polsce. Od dwóch lat działalność SKOK-ów podlega kontroli Komisji Nadzoru Finansowego.

Przed dwoma miesiącami KNF odmówiła zatwierdzenia 7 prezesów Kas, w tym zatrzymanego teraz Mariusza G. Wobec każdego z nich zarzut był ten sam - _ brak rękojmi ostrożnego i stabilnego zarządzania kasą _, czyli niespełnianie jednego z wymogów ustawy o SKOK-ach.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwa polskie banki nie zdały stress testów. Pieniądze są bezpieczne? - _ Większość banków, które mają problemy, są w stanie sobie z nimi radzić _ - mówią eksperci.
Raport KNF o SKOK oparty na złych danych? KNF zarzuca SKOK-om, że przez zagraniczną spółkę przejmują podmioty grupy i gromadzą zyski za granicą.
Polski oficer szpiegował na rzecz Rosji. ABW wkroczyło do MON MON potwierdza - zatrzymaliśmy szpiega. Według nieoficjalnych źródeł oficer posiadał bardzo dużą wiedzę.
Tagi: skok wołomin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz