Notowania

wiadomości
23.05.2013 16:33

Członkini Pussy Riot pozostanie w więzieniu

Przeciwko wcześniejszemu wypuszczeniu 25-letniej Alochinej na wolność wystąpiła dyrekcja łagru

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)
Maria Alochina

*Przeciwko wcześniejszemu wypuszczeniu 25-letniej Alochinej na wolność wystąpiła dyrekcja łagru, w którym odbywa ona karę, a także prokuratura. Według dyrekcji kolonii osadzona systematycznie narusza obowiązujący w niej regulamin, za co była wielokrotnie karana. *

Artystka nie uczestniczyła osobiście w rozpoczętym poprzedniego dnia postępowaniu, gdyż nie zgodził się na to sąd, argumentując, że może ona obejrzeć rozprawę za pośrednictwem łączy wideo. Protestując przeciwko tej decyzji Alochina w środę ogłosiła głodówkę. Poleciła też swoim obrończyniom, Jelenie Chrunowej i Oksanie Darowej, aby i one zrezygnowały z udziału w rozprawie, co też obie adwokatki uczyniły.

Zgodnie z rosyjskim prawem obecność adwokata przy rozpatrywaniu wniosku o zwolnienie warunkowe nie jest konieczna. Mimo to sąd w czwartek przydzielił członkini Pussy Riot obrońcę z urzędu.

Za Alochiną wstawił się legendarny brytyjski muzyk sir Paul McCartney, który w odręcznie napisanym liście do sądu w Bierieznikach podkreślił, że przychylenie się do jej wniosku będzie pozytywnym sygnałem dla wszystkich śledzących sprawę Pussy Riot. _ Rosjanie, wśród których mam wielu przyjaciół, znani są ze swojej tradycyjnej sprawiedliwości _ - zaznaczył McCartney.

Wcześniej w obronie artystki wystąpili m.in. Madonna, zespół Franz Ferdinand, Bjork, Peter Gabriel i Patti Smith, a także znani rosyjscy twórcy kultury, w tym aktorzy Czułpan Chamatowa i Jewgienij Mironow oraz pisarz Borys Akunin.

Alochina to jedna z trzech członkiń grupy punkrockowej Pussy Riot, które w ubiegłym roku zostały skazane na dwa lata kolonii karnej za _ chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną _, gdy w soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _.

Dwie ze skazanych - Alochina i 23-letnia Nadieżda Tołokonnikowa, odsiadują wyroki, trzeciej - 31-letniej Jekatierinie Samucewicz zawieszono wykonanie kary.

W styczniu sąd odrzucił już prośbę Alochinej o warunkowe zwolnienie, o które można zabiegać po odbyciu połowy kary. Natomiast w kwietniu odrzucono też wniosek Tołokonnikowej, która przebywa w kolonii karnej w Mordowii, około 600 km na południowy wschód od Moskwy. Obie uwięzione mają małe dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny sąd nad artystkami z Pussy Riot Wcześniej sąd rejonowy w Moskwie uznał ich występ w soborze za "chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną" i skazał je na dwa lata pozbawienia wolności w kolonii karnej.
Utajnił ważne dowody. Rosji to na rękę Decyzja brytyjskiego sędziego budzi podejrzenia, że głównym celem Londynu jest naprawa relacji z Rosją; takie postępowanie byłoby tchórzostwem i błędem - pisze dzisiejszy Financial Times.
Rosyjscy sędziowie dorobili się fortun. Jak? Przewodniczący rosyjskiego Sądu Konstytucyjnego Walery Zorkin zarobił w ubiegłym roku prawie 9,5 miliona rubli, to jest równowartość około 950 tysięcy złotych.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz