Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd w czechach
19.04.2011 09:37

Czechy: Koalicja rządząca na razie zostaje

Partia Sprawy Publiczne nie wystąpi z rządu po ujawnieniu skandalu korupcyjnego z udziałem jednego z jej liderów. Dojdzie jednak do przetasowań na stanowiskach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Jones, Ph.D./CC/Flickr)

Premier Czech powiedział też, że do końca czerwca rząd przedstawi w parlamencie projekty ustaw reform, a ich głosowanie połączy z głosowaniem nad wotum zaufania.

_ - Osiągnięto porozumienie, Sprawy Publiczne zostają w rządzie _ - podała agencja Reutera po pięciogodzinnym spotkaniu liderów ugrupowań koalicyjnych: Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS), ruchu Tradycja Odpowiedzialność Prosperity 09 (TOP 09) oraz VV.

W ubiegłym tygodniu doszło do dymisji ministra transportu Vita Barty po publikacji przez tygodnik _ Respekt _, a następnie dziennik _ Mlada fronta Dnes _ materiałów, według których płacił on posłom VV za lojalność i milczenie w sprawach związanych z finansowaniem partii.

Do praskiej prokuratury trafiły dwa zgłoszenia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, a Sprawy Publiczne opuściło kilku posłów. Vit Barta był nieformalnym liderem VV i jednym z jej głównych sponsorów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t75446.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/awaria;w;elektrowni;atomowej;w;czechach,167,0,812711.html) Awaria w elektrowni atomowej w Czechach Powodem były problemy z układem chłodzenia. To drugi taki przypadek w tym miesiącu w elektrowni Dukovany na południu kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t83652.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/prezydent;czech;kleptomanem,78,0,812110.html) Prezydent Czech kleptomanem? Podczas wizyty w Chile Vaclav Klaus schował do kieszeni inkrustowane półszlachetnym kamieniem lapis lazuli pióro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t83663.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kryzys;rzadowy;klaus;chce;znac;plan,54,0,810294.html) Kryzys rządowy. Klaus chce znać plan Prezydent Czech Vaclav Klaus chce poznać plan premiera w przypadku rekonstrukcji rządu.
Tagi: rząd w czechach, czechy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz