Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czarnogóra: Pół roku więzienia za napaść na dziennikarza

0
Podziel się:

W wyniku napaści dziennikarzowi pękła błon bębenkowa w uchu i musiał poddać się operacji.

Czarnogóra: Pół roku więzienia za napaść na dziennikarza
(Mikdam/Dreamstime)
bESJqAgR

Sąd w Czarnogórze skazał dziś na pół roku więzienia w zawieszeniu syna burmistrza Podgoricy i dyplomatę Miljana Mugoszę za napaść w 2009 roku na dziennikarza.

Mugosza, ówczesny trzeci sekretarz ambasady Czarnogóry w Waszyngtonie, został uznany za winnego napaści w centrum stolicy Czarnogóry na dziennikarza gazety _ Vjesti _ Mihailo Jovovicia.

Do incydentu doszło, kiedy towarzyszący Jovoviciowi fotograf usiłował zrobić zdjęcie burmistrzowi Podgoricy, Miomirowi Mugoszy, wsiadającemu do źle zaparkowanego samochodu w centrum miasta.

bESJqAgT

W wyniku napaści dziennikarzowi pękła błon bębenkowa w uchu i musiał poddać się operacji.

Obecnie Miljan Mugosza jest pracownikiem czarnogórskiego MSZ.

Dziennikarze _ Vjesti _ byli nie raz ofiarami napaści. Tydzień temu na dziewięć miesięcy więzienia skazano człowieka, który w marcu pobił dziennikarkę Oliverę Lakić. Do napaści doszło pod domem poszkodowanej w Podgoricy. Atak potępiła OBWE i międzynarodowe organizacje broniące wolności prasy.

Oliverze Lakić grożono już rok wcześniej, podobnie jak redakcji _ Vijesti _ w związku z serią artykułów o produkcji w czarnogórskiej fabryce papierosów na przemyt .

bESJqAgZ

Latem w zeszłym roku podpalono samochody należące do dziennika, a w Niksziciu w środkowej Czarnogórze zaatakowano ekipę telewizyjną TV Vijesti.

Czytaj więcej w Money.pl
Niesłusznie siedział dwa miesiące w areszcie W 2005 roku Tomasz Hirnle został zatrzymany w wyniku policyjnej prowokacji i trafił na prawie dwa miesiące do aresztu.
Nie chce się leczyć. Wolała wrócić za kratki Władze, które dzień wcześniej twierdziły, że Tymoszenko wydała ustną zgodę na leczenie, dziś przyznały, iż była premier nie chce poddać się kuracji szpitalnej.
Mubarak wróci do celi. Bo czuje się już lepiej Były prezydent Egiptu zostanie z powrotem przeniesiony do więzienia.
bESJqAhu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)