Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ćwiąkalski ma przeprosić b. asystenta Ziobry ws. laptopa

0
Podziel się:

Sąd zobowiązał Ćwiąkalskiego do zapłaty dla Romanowskiego 6 tys. zł zadośćuczynienia oraz do przeprosin.

Ćwiąkalski ma przeprosić b. asystenta Ziobry ws. laptopa
(kprm.gov.pl)

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski ma przeprosić dawnego asystenta swego poprzednika w tym resorcie Zbigniewa Ziobry za zarzut, że umyślnie zniszczył służbowy laptop - orzekł w piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Sąd wydał orzeczenie w sprawie pozwu Marcina Romanowskiego wobec Ćwiąkalskiego za taki zarzut sformułowany w lutym 2008 r. Ówczesny minister mówił wtedy, że uszkodzenia służbowych laptopów Ziobry i jego asystenta nie powstały przypadkowo, a charakter uszkodzeń wskazuje na celowe działanie.

Jak poinformowało biuro prasowe Solidarnej Polski, której liderem jest Ziobro, sąd zobowiązał Ćwiąkalskiego do zapłaty dla Romanowskiego 6 tys. zł zadośćuczynienia oraz do przeprosin.

Wyrok jest prawomocny. _ Od tego wyroku będę składał kasację _ - powiedział PAP Ćwiąkalski. Dodał, że sąd apelacyjny zmienił treść przeprosin. _ Przeprosiny zostały ograniczone do jednego zdania i mają mieć formę listu do PAP _ - zaznaczył.

Ziobro - który także wytoczył Ćwiąkalskiemu proces cywilny za zarzut zniszczenia swego służbowego laptopa - mówił kilka miesięcy temu, że słowa o Romanowskim były _ jednym z elementów ataku Ćwiąkalskiego _ ws. rzekomego niszczenia dokumentów w resorcie oraz zniszczenia dwóch laptopów. Podkreślał, że prokuratura umorzyła śledztwa w obu tych sprawach.

W tym procesie, który toczy się nadal przed sądem okręgowym, Ziobro żąda od Ćwiąkalskiego przeprosin i 40 tys. zł zadośćuczynienia. Ziobro wiele razy mówił, że laptop został przypadkowo uszkodzony podczas przeprowadzki. _ Okazuje się, że doszło do morderstwa laptopa i w związku z tą wielką zbrodnią, która miała miejsce, jest uruchamiany cały aparat państwa, aby ścigać sprawców tego mordu _ - ironizował w 2008 r. Ziobro. Ćwiąkalski chce oddalenia pozwu.

Czytaj więcej w Money.pl
"Kompletna kompromitacja premiera Tuska" Zbigniew Ziobro ocenia zachowanie rządu w związku z wejściem w życie ustawy regulującej status najgroźniejszych przestępców.
5 tys. złotych odszkodowania dla Ziobry. Za co? Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał apelację polityka, który żądał nie tylko przeprosin, ale i pieniędzy.
Siwiec ma przeprosić Ziobrę za słowa o... Europoseł Marek Siwiec powiedział, że jako minister sprawiedliwości Ziobro _ wysłał siepaczy _ do Barbary Blidy.
Ci posłowie chcą rozwiązania Sejmu Dziś wniosek o skrócenie kadencji parlamentu trafił do marszałek Sejmu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)