Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Córka Cimoszewicza kontra Wprost

0
Podziel się:

Sąd Apelacyjny w Warszawie ma dziś ogłosić, czy wykonalny jest wyrok amerykańskiego sądu, który zasądził od tygodnika dla córki byłego premiera prawie 750 tysięcy dolarów odszkodowania.

Córka Cimoszewicza kontra Wprost
(Reporter)

Czy córka Włodzimierza Cimoszewicz zrujnuje tygodnik Wprost? Sąd Apelacyjny w Warszawie ma dziś ogłosić, czy wykonalny jest wyrok amerykańskiego sądu, który zasądził od tygodnika dla córki byłego premiera prawie 750 tysięcy dolarów odszkodowania za teksty o rzekomych nadużyciach podatkowych.

Pełnomocnicy Agencji Wydawniczo-Reklamowej Wprost oraz byłego naczelnego pisma Marka Króla wskazują, że zasądzona kwota nie przystaje do naszych realiów.

Sprawa dotyczy artykułów sprzed 9 lat, o rzekomych nadużyciach, jakich mieli dopuścić się Małgorzata Cimoszewicz-Harlan i jej mąż przy zakupie akcji PKN Orlen. Ponieważ _ Wprost _ ukazuje się w Stanach Zjednoczonych, gdzie małżonkowie mieszkają, pozwali oni do tamtejszego sądu czasopismo i jego ówczesnego redaktora naczelnego za naruszenie dóbr osobistych.

Tamtejszy sąd zasądził na rzecz małżeństwa łącznie pięć milionów dolarów od tygodnika i jego naczelnego. Pięć lat temu małżeństwo wystąpiło do polskiego sądu o nadanie klauzuli wykonalności wyrokowi lub chociaż jego części.

Sądy: okręgowy i apelacyjny w Warszawie odmówiły. Sąd Apelacyjny uznał, że wykonanie zagranicznego wyroku godziłoby w poczucie sprawiedliwości i proporcjonalności między szkodą a środkami na jej naprawienie.

Skargę za zasadną uznał Sąd Najwyższy, ale tylko w części odszkodowania. Dziś Sąd Apelacyjny ogłosi czy Małgorzacie Cimoszewicz należy się 750 tysięcy dolarów czyli około 2,25 miliona złotych. Orzeczenie spodziewane jest około 15.30.

Czytaj więcej w Money.pl
Kościół zabrał, poprzedni właściciel z niczym Nie będzie odszkodowania od Skarbu Państwa dla powiatu kłodzkiego za decyzję Komisji Majątkowej, która przekazała Kościołowi zamek w Szczytnej.
Odszkodowanie za wyrok na ojca po 60 latach Niewielkie odszkodowanie zasądził od skarbu państwa sąd w Radomiu na rzecz córki Bolesława Dedo.
Klęska Silvio Berlusconiego. Straci fortunę Były premier Włoch poniósł porażkę w Sądzie Najwyższym, który odrzucił jego wniosek o uchylenie wyroku o nakazie wypłaty ponad pół miliarda euro.
Biznesmen zapłaci za grzechy Saddama Holenderski biznesmen Frans van Anraat, skazany za sprzedaż środków chemicznych reżimowi Husajna, wypłaci odszkodowania ofiarom bombardowań gazem musztardowym.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)