Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Coming out ministra spraw zagranicznych Łotwy

0
Podziel się:

Edgars Rinkeviczs ujawnił na Twitterze, że jest homoseksualistą i zapewnił, że będzie walczył o równe traktowanie wszystkich rodzajów związków w swoim kraju

Edgars Rinkeviczs
Edgars Rinkeviczs (fot. CC 3.0/Wikipedia)

- podają media.

_ Z dumą ogłaszam, że jestem gejem. Życzę wam wszystkim powodzenia _ - napisał w czwartek wieczorem na mikroblogu 41-letni szef dyplomacji. Jego wpis został dotychczas podany dalej przez 1,3 tys. użytkowników Twittera i polubiony przez 1,8 tys. internautów.

_ Nasz kraj musi stworzyć status prawny dla wszystkich rodzajów związków partnerskich i będę o to walczyć. Wiem, że wkrótce wybuchnie megahisteria, ale jestem dumny z bycia gejem _ - dodał. Łotewskie ministerstwo spraw zagranicznychspraw zagranicznych potwierdziło w piątek, że wpis ministra jest autentyczny.

Lokalna organizacja broniąca praw osób LGTB o nazwie Mazaika podziękowała Rinkeviczsowi za odwagę, a jego coming out nazwała _ historycznym krokiem w kierunku otwartej, różnorodnej i lepszej Łotwy _.

Także prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves pochwalił łotewskiego ministra. _ To bardzo odważny mężczyzna i bardzo dobry minister spraw zagranicznych _ - napisał na Twitterze estoński szef państwa. Rinkeviczs, historyk i politolog, jest szefem łotewskiej dyplomacji od października 2011 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Euro zmniejszy u nich skutki rosyjskich sankcji? Litwa spełniła wszystkie kryteria z Maastricht i wejdzie do strefy euro 1 stycznia.
"Nie zamykajcie granic dla Rosjan!" Oburzenie przedstawicielki rosyjskiego MSZ dotyczy między innymi ostatnich przypadków odmowy wpuszczenia rosyjskich artystów i dziennikarzy na Łotwę i Ukrainę.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)