Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wotum
22.01.2013 08:51

Co z odwołaniem Arłukowicza? Nowe decyzje

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zaproponuje Prezydium Sejmu i Konwentowi Seniorów, by debatę nad wnioskiem PiS o odwołanie ministra zdrowia przełożyć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krystian Maj/Reporter)

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz podała, że zaproponuje Prezydium Sejmu i Konwentowi Seniorów, by debatę nad wnioskiem PiS o odwołanie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza przełożyć na czwartek. PiS prosił o przełożenie debaty z powodu pogrzebu Jadwigi Kaczyńskiej.

_ - Dzisiaj o godz. 15 mamy posiedzenie prezydium Sejmu a potem Konwent, będę proponowała zarówno Konwentowi jak i Prezydium, aby przenieść debatę nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra Arłukowicza na czwartek _ - powiedziała marszałek Sejmu we wtorek w Radiu Zet, pytana o prośbę klubu PiS.

W poniedziałek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zwrócił się do Kopacz o przeniesienie na inny dzień, zaplanowanej pierwotnie na środę, debaty nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności ministrowi zdrowia. Jak podkreślił, w środę ma się bowiem odbyć pogrzeb matki prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - Jadwigi Kaczyńskiej. W uroczystości chcą wziąć udział posłowie i senatorowie PiS.

Marszałek Sejmu pytana, czy jej zdaniem Arłukowicz jest dobrym ministrem, zaznaczyła, że Ministerstwo Zdrowia to jeden z trudniejszych resortów. _ Bartosz Arłukowicz jak każdy minister ma swoją wizję, realizuje ją, jest narażony na krytykę. Tak jak za każdego ministra tego rządu, także za ministra Arłukowicza trzymam kciuki _ - powiedziała Kopacz.

Jak zaznaczyła, kolejki do lekarzy specjalistów, na które tak narzekają pacjenci, nie są jedynie specjalnością Polski, ale występują także w bogatych krajach. Zdaniem Kopacz gdyby respektowane było prawo, które reguluje tę kwestię, nie byłyby one aż tak dotkliwe dla pacjentów. Jak powiedziała, chodzi o to, że pacjent z przypadkiem pilnym powinien być przyjęty w pierwszej kolejności, a z przypadkiem stabilnym może być ustawiany w kolejce.

Debata i głosowanie nad wnioskiem PiS musi się odbyć na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu. Według Regulaminu izby rozpatrzenie wniosku o wyrażenie wotum nieufności przez Sejm i poddanie go pod głosowanie następuje bowiem na najbliższym posiedzeniu przypadającym po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia i nie później niż na następnym posiedzeniu. Klub PiS złożył wniosek o odwołanie Arłukowicza na początku grudnia. Sejm odwołuje ministra większością ustawowej liczby posłów.

Czytaj więcej w Money.pl
Los Bartosza Arłukowicza przesądzony - _ Ludowcy zagłosują przeciwko odwołaniu ministra zdrowia _ - powiedział Janusz Piechociński. Według niego, wniosek PiS podyktowany jest względami politycznymi.
Ta zmiana dotknie tysięcy pacjentów - _ Chcemy mieć realne narzędzia nadzoru nad szpitalami klinicznymi, dlatego przygotowujemy projekt ustawy w tej sprawie _ - powiedział wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. Według niego główną przyczyną zadłużania się wszystkich lecznic jest złe zarządzanie.
Zmiany na szczycie. Premier ujawnia szczegóły Donald Tusk wymienił osoby, które opuszczą stanowiska w jego kancelarii. Podjął ostateczną decyzję w sprawie ABW.
Minister w opałach. Kariera wisi na włosku? Posłowie mają dla ministra kilka zadań, od których wykonania uzależniają swoje stanowisko.
Tagi: wotum, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz