Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co najmniej 13.700 żołnierzy i policjantów zginęło od 2004 roku w Afganistanie

0
Podziel się:

Wynika z opublikowanych przez afgańskie władze danych dotyczących odszkodowań przekazanych rodzinom ofiar. Nie jest to jednak bilans kompletny.

Co najmniej 13.700 żołnierzy i policjantów zginęło od 2004 roku w Afganistanie
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bFeWTeid

Co najmniej 13.700 afgańskich żołnierzy i policjantów zginęło wskutek konfliktu z talibami w ciągu ostatniej dekady - wynika z opublikowanych przez afgańskie władze danych dotyczących odszkodowań przekazanych rodzinom ofiar. Nie jest to jednak bilans kompletny.

W tym samym okresie ponad 16.500 funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, w tym policjantów, żołnierzy i agentów afgańskiego wywiadu (NDS) zostało rannych._ - Nie jest to bilans kompletny. Nie mamy ostatecznych danych _ - zastrzegł Sajed Dżawad Dżawed, szef biura spraw administracyjnych (OAA) w afgańskim rządzie. Według OAA 12.336 rodzin afgańskich straciło w konflikcie przynajmniej jednego członka rodziny, cywila.

Według opublikowanego w lutym dorocznego raportu Misji Wsparcia Narodów Zjednoczonych w Afganistanie (UNAMA) w samym 2013 r. w Afganistanie śmierć poniosło 2959 cywilów, w tym 561 dzieci; rannych zostało w sumie 5656 cywilów. Dla porównania - w 2012 roku zginęło 2768 afgańskich cywilów, a nieco ponad 4820 odniosło obrażenia.

bFeWTeif
Czytaj więcej w Money.pl
Pakistan: Atak na talibów przy granicy Był to już kolejny atak wojsk pakistańskich na pozycje islamistów w ciągu ostatnich kilku dni.
Amerykanie ograniczą "polowania" na talibów Administracja prezydenta Baracka Obamy ograniczy program ataków z użyciem dronów.
Pakistan uwolni afgańskiego taliba Prezydentowi Karzajowi zależy, aby Baradar wrócił do kraju, gdyż jest on przez władze postrzegany jako osobistość ciesząca się dostatecznie dużym szacunkiem, aby przekonać talibów do utrzymania pokoju.
bFeWTeiG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)