Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Co dalej z lekarzem Michaela Jacksona?

Conrada Murray odwołał się od wyroku skazującego go na cztery lata więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci króla pop.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sąd w Los Angeles odmówił zwolnienia za kaucją Conrada Murraya, lekarza zmarłego króla muzyki pop Michaela Jacksona. Murray obecnie odwołuje się od wyroku skazującego go na cztery lata więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci piosenkarza.

Prowadzący sprawę sędzia Michael Pastor ocenił, że Murray może uciec z kraju i byłby niebezpieczny dla społeczeństwa, jeśli ponownie zacząłby praktykę lekarską.

Sędzia powołał się na wypowiedź Murraya z przesłuchania, z której wynikało, iż był przekonany, że mógł podać Jacksonowi znieczulający lek propofol w warunkach domowych.

50-letni Jackson zmarł 25 czerwca 2009 r. w Los Angeles w rezultacie przedawkowania propofolu, który normalnie stosowany jest w szpitalach do usypiania pacjentów przed operacją chirurgiczną, oraz innych leków nasennych.

Murray był nieobecny na piątkowej rozprawie.

Według jego adwokatów powinien zostać zwolniony za kaucją albo za kaucją i dodatkowym zabezpieczeniem w postaci elektronicznej bransolety.

7 listopada 2011 r. 59-letni Murray został uznany za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci i błędów w sztuce lekarskiej, po tym gdy przyznał się do zaaplikowania Jacksonowi silnych dawek propofolu.

Pod koniec listopada został skazany na cztery lata więzienia przez sędziego, który nazwał go _ hańbą dla profesji lekarza _.

Mimo wyroku czterech lat Murray odsiedzi tylko dwa lata, zgodnie z prawem w Kalifornii, na podstawie którego osoby popełniające przestępstwa bez użycia przemocy i uprzednio niekarane mają odbyć karę skróconą w lżejszym więzieniu komunalnym. Uzasadnia się to przepełnieniem więzień stanowych.

O procesie lekarza Michaela Jacksona czytaj w Money.pl
Pokazali zdjęcia martwego Jacksona Conrad Murray wszedł do sądu bocznymi drzwiami, unikając kontaktu z mediami. Grożą mu cztery lata wiezienia.
Sąd wymierzył karę lekarzowi Jacksona Prowadzący sprawę sędzia Michael Pastor odrzucił wniosek obrony o warunkowe zawieszenie kary.
Tagi: śmierć michaela jacksona, lekarz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz