Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zielonka
06.05.2010 09:05

Cichocki: Znaleźliśmy ciało szyfranta Zielonki

Szef Kolegium ds. Służb Specjalnych potwierdza tożsamość odnalezionych zwłok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Szef Kolegium ds. Służb Specjalnych Jacek Cichocki potwierdza, że zwłoki znalezione w ubiegłym tygodniu w warszawskim Wawrze należą do zaginionego Stefana Zielonki.

Cichocki podkreślił w RMF FM, że ze względu na toczące się śledztwo trzeba poczekać na oficjalny komunikat prokuratury w tej sprawie. _ - To ona ma prawo potwierdzić i podać informację _ - zaznaczył.

Pytany, czy służby mają pewność co do identyfikacji zwłok, podkreślił: - _ Ja mam tę pewność _. Zapytany, czy Zielonka popełnił samobójstwo, powiedział: _ wiele wskazuje, że była to jego osobista tragedia _.

Wcześniej media informowały, że renomowany francuski portal - Intelligence Online - podał, iż zaginiony szyfrant polskiego wywiadu wojskowego był widziany w Szanghaju. Miał pracować na rzecz tamtejszego wywiadu.

Chorąży Stefan Zielonka zaginął rok temu. Sprawa nabrała olbrzymiego rozgłosu, poszukiwany za dezercję szyfrant wiedział bowiem wszystko o systemach łączności NATO, a także znał całą siatkę polskich agentów pracujących za granicami kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: zielonka, ciało, szyfrant, tożsamość, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz