Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadmomości
16.11.2012 08:17

CIA rozpoczęła śledztwo w sprawie Petraeusa

Reuter podkreśla, że wydaje się to potwierdzać zapewnienia zarówno Petraeusa jak i Broadwell, że ich romans nie stanowił zagrożenia bezpieczeństwa narodowego USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Na zdjęciu David Petraeus<br /> i Paula Broadwell

*Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) rozpoczeła wczoraj _ badawcze _ śledztwo w sprawie jej byłego szefa, emerytowanego generała Davida Petraeusa, który podał się do dymisji po ujawnieniu jego pozamałżeńskiego romansu. *

_ - Śledztwo ma charakter badawczy i nie oczekujemy po nim żadnych szczególnych rezultatów _ - powiedział rzecznik CIA Preston Golson. Dodał, że _ w CIA stale oceniamy naszą działalność. Jeżeli są jakieś lekcje, które można wyciągnąć z tej sprawy, to wykorzystamy je aby poprawić (naszą działalność) _.

Wcześniej badanie sprawy Petraeusa rozpoczęło Federalne Biuro Śledcze (FBI) i służby Pentagonu. Tymczasem według źródeł poinformowanych, na które powołuje się Reuter, poufne materiały, które były w posiadaniu Pauli Broadwell, kobiety z którą romansował Petraeus i zarazem autorki jego biografii, pochodziły z okresu poprzedzającego ich znajomość i nie były to dokumenty CIA.

Reuter podkreśla, że wydaje się to potwierdzać zapewnienia zarówno Petraeusa jak i Broadwell, że ich romans nie stanowił zagrożenia bezpieczeństwa narodowego USA.

Petraeus, były naczelny dowódca wojsk USA w Iraku i Afganistanie i jeszcze do niedawna jeden z najbardziej szanowanych funkcjonariuszy publicznych, podał się do dymisji 9 listopada po ujawnieniu jego romansu z Broadwell.

W piątek Petraeus ma składać wyjaśnienia przed Komisją ds. Wywiadu Izby Reprezentantów w sprawie ataku islamistów na konsulat USA w Bengazi z września br., w którym zginęło czterech Amerykanów, w tym ambasador amerykański w Libii.

Atak stał jednym z powodów starcia prezydenta Obamy z Republikanami, którzy oskarżają go o wprowadzanie opinii publicznej w błąd bezpośrednio po tej tragedii.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny seksskandal w CIA. Pentagon mu ufa Szef Pentagonu Leon Panetta podkreślił w środę, że wciąż ma zaufanie do dowódcy amerykańskich wojsk w Afganistanie generała Johna Allena, który jest uwikłany w seksskandal w CIA i armii.
Odpowiadają na seksskandal w CIA i armii Prezydent Barack Obama ma zaufanie do generała Johna Allena, dowódcy wojsk USA w Afganistanie - zapewnił dziś rzecznik Białego Domu, Jay Carney.
Tak FBI wpadło na ślad romansu szefa CIA Na ślady romansu dyrektora CIA Davida Petraeusa, przez który podał się do dymisji, FBI wpadło przypadkiem, gdy jego kochanka Paula Broadwell zaczęła wysyłać e-maile z pogróżkami do kobiety, którą uznała za potencjalną rywalkę.
Tagi: wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz