Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chrześcijanie w Iraku. "Wielka Brytania powinna ich bronić i przyjąć uchodźców"

Jeden z hierarchów Kościoła anglikańskiego zarzucił rządowi w Londynie, że chowa głowę w piasek w sprawie chrześcijan w Iraku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/Reporter)
Uchodźcy z Iraku

Biskup Manchesteru, David Walker uważa, że Wielka Brytania musi udzieli azylu i przyjąć na stałe część irackich uchodźców.

Biskup Manchesteru wypowiedział się akurat w dniu, w którym premier David Cameron opublikował w _ Sunday Telegraphie _ artykuł o zagrożeniach dla Wielkiej Brytanii ze strony dżihadystów z kalifatu w Iraku i Syrii. Biskup David Walker podkreślił w rozmowie z BBC, że o wiele bardziej zagrożeni przez dżihadystów są iraccy chrześcijanie, a Wielka Brytania ponosi szczególną odpowiedzialność za ich los.

- _ Chrześcijanom i innym zagrożonym grupom coraz trudniej jest nadal żyć w miejscach, gdzie od stuleci ich społeczności współistniały z sąsiadami. A to dlatego, że ponad 10 lat temu nasz kraj wziął udział w inwazji Iraku. Naszym postępowaniem sprawiliśmy, że ci ludzie nie mają teraz gdzie żyć _ - powiedział David Walker.

Biskup Manchesteru uważa, że Wielka Brytania powinna udzielić im azylu: _ Jakie jest ostateczne stanowisko rządu? Czy jesteśmy gotowi przyjąć naszą porcję wygnańców, którzy będą musieli gdzieś indziej odbudować swoje życie? _ Tymczasem premier David Cameron mówił dotychczas jedynie o udzieleniu uchodźcom wszelkiej pomocy na terenie Iraku, ale nie wspomniał o możliwości sprowadzenia ich do Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści chcieli zalać Bagdad. Zabijają Kurdyjskie siły zbrojne natarcie w kierunku Mosulu rozpoczęły wczoraj i opanowały częściowo rejon zapory wodnej.
Belgia poruszona reportażem o islamie _ Belgia: kraj niewiernych, którzy zabijają muzułmanów _ - tak Belgię postrzega kilkuletni Abdullah, który twierdzi, że chce zostać dżihadystą.
Naloty w Iraku. Samoloty zabiły dżihadystów Przeprowadzono łącznie 9 nalotów, w których uczestniczyły zarówno samoloty załogowe jak i bezzałogowe.
Tagi: sytuacja w wielkiej brytanii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz