Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chodorkowski wcześniej wyjdzie na wolność

0
Podziel się:

Michaił Chodorkowski był współwłaścicielem koncernu naftowego Jukos. W 2005 roku został skazany na 8 lat pozbawienia wolności za oszustwa podatkowe.

Chodorkowski wcześniej wyjdzie na wolność
(PressCenter of Mikhail Khodorkovsky<br />and Platon Lebedev/cc/wikipedia)

Michaił Chodorkowski wcześniej wyjdzie na wolność. Moskiewski sąd skrócił nałożoną na niego karę z 13 do 11 lat pobytu w kolonii karnej.

Tak samo skrócono karę, jaką odbywa partner biznesowy Chodorkowskiego, Płaton Lebiediew. Oznacza to, że obaj mogą wyjść na wolność w 2014 roku. Sąd uzasadnił swoją decyzję liberalizacją przepisów.

O obniżenie kar wnioskowała prokuratura. Oświadczyła ona, że Chodorkowski i Lebiediew zostali skazani prawomocnie i słusznie, ale w związku ze zmianami w kodeksie karnym ich wyroki powinny zostać obniżone.

Michaił Chodorkowski był współwłaścicielem koncernu naftowego Jukos. W 2005 roku został skazany na 8 lat pozbawienia wolności za oszustwa podatkowe. 5 lat później skazano go na 13 i pół roku więzienia za przywłaszczenie 218 milionów ton ropy naftowej, w poczet tej kary zaliczono jednak wcześniejszy wyrok. Zdaniem rosyjskiej opozycji, Chodorkowski został skazany za krytykę polityki Władimira Putina.

Czytaj więcej w Money.pl
To byłby znak dla inwestorów. Putin zdecyduje Władimir Putin może ułaskawić Michaiła Chodorkowskiego. Z wnioskiem o amnestię zamierza zwrócić się rzecznik praw biznesmenów Borys Titow.
Putin grozi Amerykanom. Możliwe restrykcje Prezydent Rosji Kongres wykorzysta śmierć prawnika Siergieja Magnitskiego przeciw Rosjanom.
Przeciwnik Putina ogłosił ścisłą głodówkę Przywódca radykalnego Frontu Lewicy, którego zatrzymano w nocy podczas akcji opozycyjnej w Moskwie, ogłosił ścisłą głodówkę
prawo
wiadomości
KOMENTARZE
(0)