Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chodorkowski przeżył dzięki Putinowi?

0
Podziel się:

Michaił Chdorkowski przeżył dziesięcioletni pobyt w kolonii karnej dzięki prezydentowi Władimirowi Putinowi.

Chodorkowski przeżył dzięki Putinowi?
(PressCenter of Mikhail Khodorkovsky<br />and Platon Lebedev/cc/wikipedia)

Ułaskawiony w grudniu były rosyjski potentat naftowy Michaił Chdorkowski uważa, że przeżył dziesięcioletni pobyt w kolonii karnej dzięki prezydentowi Władimirowi Putinowi.

_ Putin zabronił zabicia mnie _ - powiedział Chodorkowski w rozmowie z przedstawicielami dwóch gazet szwajcarskich - _ Le Matin Dimanche _ i _ SonntagsZeitung _. O wywiadzie poinformowała w niedzielę agencja dpa.

Na pytanie, czy jest tego pewien, Chodorkowski odpowiedział: _ To moje przypuszczenie. Nie od razu sobie to uświadomiłem. Jednak po sześciu miesiącach zrozumiałem, że istniał ścisły zakaz dotykania mnie _. Były oligarcha został zwolniony w grudniu z więzienia i przetransportowany do Berlina, gdzie otrzymał niemiecką roczną wizę pobytową.

Chodorkowski przyznał, że nie wierzył, iż kiedykolwiek wyjdzie na wolność. Jak ujawnił, żyje zgodnie z zasadą _ w nic nie wierzyć, niczego się nie bać, niczego nie żądać _. To zapobiega rozczarowaniom - wyjaśnił.

Pomysł zwrócenia się do prezydenta o ułaskawienie został mu zasugerowany przez byłego ministra spraw zagranicznych Niemiec Hansa-Dietricha Genschera za pośrednictwem adwokata. _ Ale ja wiedziałem, że autorem propozycji jest Putin _ - wtrącił Chodorkowski.

50-letni Chodorkowski, były prezes koncernu naftowego Jukos był skazany na 10 lat i 10 miesięcy kolonii karnej. Na wolności jest od 20 grudnia ubiegłego roku po ułaskawieniu przez prezydenta Putina.

Czytaj więcej w Money.pl
Czy Łukaszenka pójdzie śladem Putina Czy zostaną uwolnieni z kolonii karnych również białoruscy więźniowie polityczni.
Sąd Najwyższy może złagodzić karę Chodorkowskiemu Przed kilkoma dniami Władimir Putin nieoczekiwanie ułaskawił byłego szefa koncernu naftowego Jukos.
Partner Chodorkowskiego wyjdzie za tydzień Prezydium Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej skróciło Lebiediewowi wyrok do 10 lat, 6 miesięcy i 22 dni.
Putin wypowiada wojnę terrorystom Putin zapowiedział, że Rosja będzie niezłomnie, brutalnie i konsekwentnie walczyć z terrorystami aż do ich całkowitego unicestwienia.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)