Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chodorkowski przestanie być symbolem Rosji

0
Podziel się:

- Jego wpływ na ten kraj zmaleje do zera - uważa Adam Eberhardt z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Michaił Chodorkowski
Michaił Chodorkowski (PAP/EPA)

- _ Jego wpływ na ten kraj zmaleje do zera _ - uważa Adam Eberhardt z Ośrodka Studiów Wschodnich. W opinii eksperta uwolniony wczoraj były szef Jukosu będzie przestrzegał nieformalnej umowy z Putinem, która doprowadziła do jego uwolnienia.

Ekspert jest zdania, że były cztery elementy tej umowy: list Chodorkowskiego z prośbą o uwolnienie, jego wyjazd z Rosji, zapewnienie, że nie będzie się angażował politycznie i zobowiązanie do „ważenia słów”.

W opinii Eberhardta, Chodorkowski jest człowiekiem w sposób brutalnie złamanym. - _ To jest człowiek, który dzisiaj nie ma sił, jest zmęczony, aby stanąć przeciwko Putinowi, aby uderzać w tony ostrej opozycyjności _.

- _ Dzisiejsze wystąpienie Chodorkowskiego było wystąpieniem człowieka, który po prostu chce odpocząć _- powiedział..

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/223/127455.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/byly;wiezien;ma;szanse;zostac;prezydentem,119,0,1447031.html) *Były więzień ma szanse zostać prezydentem? * Zakulisowe szczegóły uwolnienia Chodorkowskiego i jego wyjazdu do Niemiec, które zaczęły przenikać do mediów, sugerują, że były magnat naftowy został ułaskawiony pod warunkiem, że opuści Rosję.

Zdaniem Eberhardta nie można zapominać, że Chodorkowski, który otworzył się na demokrację, odpowiada za to, co najgorsze w Rosji lat 90.

Za złodziejską prywatyzację oraz za mechanizmy, które ułatwiły przyjście do władzy ludziom KGB, w tym Władimirowi Putinowi.

Michaił Chodorkowski, rosyjski biznesmen został zwolniony wczoraj z kolonii karnej. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej powiedział, że nie zamierza zajmować się już działalnością polityczną ani zabiegać o zwrot majątku.

Były szef naftowego koncernu Jukos zapowiedział, że będzie walczył o uwolnienie więźniów politycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Chodorkowski wreszcie spotkał się z rodziną Uwolniony z kolonii karnej rosyjski biznesmen spotkał się z najstarszym synem Pawłem oraz rodzicami Mariną i Borysem.
Chodorkowski nie czuje do Putina nienawiści Będzie walczyć o uwolnienie więźniów politycznych w Rosji, ale nie zamierza angażować w rosyjską politykę.
Były więzień ma szanse zostać prezydentem? Zakulisowe szczegóły uwolnienia Chodorkowskiego i jego wyjazdu do Niemiec, które zaczęły przenikać do mediów, sugerują, że były magnat naftowy został ułaskawiony pod warunkiem, że opuści Rosję.
Niemcy chwalą uwolnienie Chodorkowskiego Niemieckie dzienniki piszą w weekendowych wydaniach z aprobatą o uwolnieniu rosyjskiego biznesmena.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)