Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chńskie władze ukarały 20 tys. urzędników za biurokrację

0
Podziel się:

Urzędnikom wymierzono kary za łamanie zarządzeń dotyczących walki z biurokracją, wystawnością i ceremoniałem.

Chńskie władze ukarały 20 tys. urzędników za biurokrację
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Chińskie władze ukarały w ubiegłym roku ok. 20 tysięcy urzędników za łamanie zarządzeń dotyczących walki z biurokracją, wystawnością i ceremoniałem.

Centralna komisja Komunistycznej Partii Chin (KPCh) ds. badania dyscypliny poinformowała, że na urzędników, którzy łamali zasady, nałożono kary administracyjne i wewnętrzne kary partyjne.

Gdy pod koniec ubiegłego roku Xi Jinping, późniejszy prezydent, został sekretarzem generalnym KPCh, nakazał urzędnikom ograniczenie biurokracji i zaprzestanie nadużywania stanowisk w celu nielegalnego bogacenia się.

Xi polecił skrócenie wielogodzinnych narad, zakazał urządzania z rozmachem ceremonii z czerwonymi dywanami, wręczania oficjalnych podarków oraz organizowania bankietów za publiczne pieniądze. Zabroniono też korzystania ze służbowych samochodów podczas urlopu.

_ - Musimy jednocześnie zwalczać i tygrysy, i muchy, badając przypadki łamania prawa przez wiodących urzędników i przeciwdziałając również niezdrowym tendencjom i problemom z korupcją, które zdarzają się wszędzie między ludźmi _ - mówił w styczniu 2013 roku Xi, cytowany przez oficjalną agencję Xinhua.

Ostrzegł wtedy, że dla KPCh wykorzenienie korupcji jest kwestią przetrwania, jeśli nie potraktuje poważnie tego problemu.

Czytaj więcej w Money.pl
To najgłośniejszy proces w Chinach Miał przyjąć łapówki na równowartość 11 milionów złotych, sprzeniewierzyć kolejne 2,5 mln zł i jeszcze tuszować morderstwo popełnione przez żonę. Wszystko pod okiem Komunistycznej Partii Chin.
Urzędnicy torturowali. "To normalne" Sześciu chińskich urzędników państwowych oskarżono o tortury i doprowadzenie do śmierci mężczyzny przesłuchiwanego przez nich podczas wewnątrzpartyjnego dochodzenia.
Chiński minister skazany na karę śmierci Sąd w Pekinie orzekł, że po dwóch latach, w przypadku dobrego zachowania, kara może być zamieniona na dożywotnie więzienie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)