Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny rozpoczęły poszukiwania zaginionego malezyjskiego samolotu

0
Podziel się:

Chińskie służby będą przeszukiwać swoje terytorium - poinformował ambasador
Chin w Malezji, cytowany przez agencję Xinhua.

Chiny rozpoczęły poszukiwania zaginionego malezyjskiego samolotu
(PAP/EPA)

Chińskie służby będą przeszukiwać swoje terytorium - poinformował ambasador Chin w Malezji, cytowany przez agencję Xinhua.

Według ambasadora, poszukiwania prowadzone są w _ korytarzu północnym obejmującym możliwe trajektorie samolotu _.

Wśród 227 pasażerów samolotu, który leciał z Kuala Lumpur do Pekinu, było 154 Chińczyków.

Ambasador powiedział też, że po sprawdzeniu danych wszystkich chińskich pasażerów samolotu nie stwierdzono żadnego przypadku związków z terroryzmem i nic nie wskazuje aby mieli oni coś wspólnego z zaginięciem.

Według Associated Press pojawiły się bowiem spekulacje, że z zaginięciem samolotu mogli mieć coś wspólnego separatyści ujgurscy z prowincji Xinjang na zachodzie Chin.

Była to kolejna hipoteza mająca wyjaśnić przyczyny zaginięcia samolotu, który zniknął z ekranów radarów 8 marca. Z danych satelitarnych wynika, że maszyna leciała jeszcze przez ok. 7 godzin po ostatnim kontakcie z naziemnymi stacjami kontrolnymi.

Poszukiwania maszyny, która najprawdopodobniej została uprowadzona, prowadzone są na olbrzymim obszarze obejmującym m. in. większą część Oceanu Indyjskiego, Indie, Chiny, Mongolię, Malezję, Indonezję i zachodnią Australię.

Czytaj więcej w Money.pl
Samolot mógł zostać porwany. Policja w domu pilota Porywacze prawdopodobnie wyłączyli system łączności. Policja przeszukała dom pilota.
Wciąż bez śladów zaginionego samolotu W poszukiwaniach bierze udział w sumie ponad 70 statków, samolotów i śmigłowców z 9 państw.
Boeing 777 to nie pierwszy samolot, który zaginął W dziejach lotnictwa nie brakuje podobnych przypadków, niektóre do dziś nie zostały wyjaśnione.
Zaginiony samolot wylądował w Namibii? Nie wiadomo jaki jest los pasażerów i załogi.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)