Notowania

chiny
09.08.2013 07:40

Chiny: koniec z polityką jednego dziecka?

To byłaby rewolucyjna decyzja chińskich władz. Kontrowersyjne prawo, które zabrania posiadania więcej niż jednego potomka wprowadzono ponad 3 dekady temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nozomiiqel/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Szacuje się, że gdyby nie ono Chińczyków byłoby o 400 mln więcej.

Chińska Narodowa Komisja Zdrowia i Planowania Rodziny zapowiedziała zmiany. Temat natychmiast podchwyciły chińskie media wieszcząc koniec zapisów ograniczających liczbę potomstwa.

Przedstawiciele komisji nie zdradzają szczegółów. Najprawdopodobniej jednak, jak spekulują chińskie media, polityka jednego dziecka zostanie zmodyfikowana. Dwoje dzieci będą mogły mieć pary, gdzie jedno z małżonków jest jedynakiem.

Chiny muszą zmierzyć się z poważnym problemem starzenia się społeczeństwa. Już za 15 lat Szanghaj będzie miał prawie połowę obywateli powyżej 60 roku życia. Według części mediów polityka jednego dziecka może być całkowicie zniesiona w 2015 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Przymusowo przesiedlili 2 miliony ludzi -_ Skala i prędkość, z jakimi populacja wiejska zmieniana jest poprzez masową politykę przesiedleń, jest bezprecedensowa _ - oceniła Sophie Richardson z HRW.
Nagła śmierć blogerki. Protesty w Chinach Śmierć młodej Chinki w Pekinie stała się przyczyną internetowych protestów przeciwko władzy. Według oficjalnych komunikatów państwowych, kobieta popełniła samobójstwo.
Nie można zostawiać jedzenia. Będą kary W chińskich restauracjach marnuje się tyle jedzenia, że przez rok tą ilością można by wyżywić 200 mln osób - alarmują eksperci. Władze zapowiadają zajęcie się tym problemem.
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz