Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiński minister skazany na karę śmierci

0
Podziel się:

Sąd w Pekinie orzekł, że po dwóch latach, w przypadku dobrego zachowania, kara może być zamieniona na dożywotnie więzienie.

Chiński minister skazany na karę śmierci
(Xinhua News/East News)

Były chiński minister ds. kolei Liu Zhijun usłyszał wyrok za korupcję i nadużycia władzy. Sąd w Pekinie orzekł, że po dwóch latach, w przypadku dobrego zachowania, kara może być zamieniona na dożywotnie więzienie.

Zhijuna usunięto ze stanowiska w 2011 roku, następnie aresztowano i oskarżono o przyjmowanie ogromnych łapówek, sięgających 10 mln dolarów, gdy nadzorował wielkie projekty budowy kolei dużych prędkości.

Wyrok, jak oceniają zachodnie agencje, jest częścią kampanii antykorupcyjnej nowego szefa partii i państwa Xi Jinpinga.

Czytaj więcej w Money.pl
Dostał 11 lat więzienia. To zemsta za Nobla? Chiński sąd skazał Liu Hui, szwagra dysydenta uwięzionego w 2009 roku i laureata Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo, na karę 11 lat więzienia za defraudację.
W Chinach złapali internetowych terrorystów Sąd uznał 19 Ujgurów należących do czterech grup za winnych rozpowszechniania multimedialnych materiałów promujących terroryzm.
Ich długi są tak wielkie, że nie mogą upaść Stanowi to równowartość ponad połowy majątku trwałego, jakim dysponuje kolej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)