Notowania

cenzura w chinach
01.01.2013 17:11

Chiński korespondent "The New York Times" musiał wyjechać z kraju

Chris Buckley pracował w Chinach od 15 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ernop/CC/Flickr)

Kolejne problemy amerykańskiego dziennika _ The New York Times _ w Państwie Środka. Wczoraj przed północą Chiny opuścić musiał wraz z rodziną korespondent gazety Chris Buckley. Chińskie władze nie wydały mu na czas wizy.

Buckley jest korespondentem w Chinach od 15 lat. We wrześniu tego roku rozstał się z dotychczasowym pracodawcą - Agencją Reuters i dołączył do grona pracujących w Chinach dziennikarzy New York Times'a. Zgodnie z chińskim prawem, po zmianie pracodawcy Chris Buckley musiał po raz kolejny przejść procedurę akredytacji.

Chińskie MSZ przez 3 miesiące nie wydało mu jednak stosownych dokumentów. Od marca na wjazd do Chin czeka też nowy szef pekińskiego biura dziennika. Pod koniec tego roku NYT ujawnił, że rodzina premiera Chin Wen Jiabao podczas sprawowania przez niego urzędu wzbogaciła się o 2,7 mld dolarów. Od tego czasu strony internetowe amerykańskiej gazety są w Chinach zablokowane.

Sprawa Buckley'a może mieć związek z publikacją, choć w chińskich realiach zagraniczni dziennikarze czekają na akredytacje nawet rok.

Czytaj więcej w Money.pl
To był skandal roku. Tak upadał wielki polityk Skandal, który doprowadził do upadku jednego z najbardziej wpływowych polityków - to zdaniem komentatorów najważniejsze wydarzenie mijającego roku.
To z nimi Chiny handluja najchętniej Firmy chińskie w ciągu pierwszych 10 miesięcy br. podpisały z afrykańskimi partnerami kontrakty na łączną wartość 38,2 mld dolarów.
Ustawa zmusza dzieci, by odwiedzały rodziców Chiński parlament wprowadził w piątek zmiany w przepisach prawnych.
Tagi: cenzura w chinach, new york times, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz