Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińska mafia w Portugalii. Aresztowano policjantów

0
Podziel się:

Dwóch zatrzymanych oficerów przyznało się do winy i zgodziło na współpracę ze śledczymi.

Chińska mafia w Portugalii. Aresztowano policjantów
(pedrosimoes7/CC/Flickr)
bEJVdzRx

Portugalskie organy ścigania aresztowały czterech policjantów powiązanych z chińską mafią. Wspierali oni przestępców m.in. w wymuszeniach haraczy i rozwijaniu prostytucji na terenie Portugalii. Aresztowani byli zatrudnieni w komisariatach na północy kraju.

Jak poinformowały w czwartek portugalskie media, w ciągu najbliższych dni należy się spodziewać kolejnych zatrzymań funkcjonariuszy powiązanych z chińskim światem przestępczym działającym w Portugalii.

W trakcie trwającego od maja br. śledztwa ustalono, że grupa policjantów kryła, a niekiedy też osobiście wspierała nielegalne interesy kilku chińskich biznesmenów, a także przestępców. Dowody w sprawie wymuszeń haraczy pochodzą od chińskich właścicieli sklepów z miejscowości Varziela, a także z nagrań rozmów telefonicznych.

bEJVdzRz

Według przedstawiciela komendy policji w Vila do Conde sprawa jest rozwojowa, gdyż dwóch zatrzymanych oficerów przyznało się do winy i zgodziło na współpracę ze śledczymi. W trakcie dotychczasowych przesłuchań potwierdzili oni, że w zamian za gotówkę, markową odzież i akcesoria elektroniczne współpracowali z chińskimi gangami z terenu północnej Portugalii.

Rozpracowywaniem powiązań kolegów z azjatyckim światem przestępczym zajmowali się policjanci z Porto. W październiku br. nagrali rozmowę telefoniczną, w trakcie której były komendant komisariatu w Vila do Conde zażądał od chińskiego właściciela nocnych barów darmowych usług jednej z prostytutek. W zamian obiecał pomoc w zamknięciu śledztwa dotyczącego unikania płacenia podatków przez restauratora.

Pozostałych policjantów zatrzymano na podstawie nagrań dokonanych w ich autach. Podczas rozmów telefonicznych ustalali oni z chińską mafią metody zastraszania azjatyckich właścicieli sklepów, którzy nie chcieli płacić haraczu. Inspektorzy potwierdzili również, że w kilku przypadkach oficerowie policji osobiście dopuścili się wymuszeń na chińskich przedsiębiorcach.

Czytaj więcej w Money.pl
Hiszpańska policja uderza w chińską mafię Do większości aresztowań doszło w Madrycie, Barcelonie i na terenie Kraju Basków.
Afera we Włoszech. Cały zarząd rozwiązany Minister, która ogłosiła decyzję rządu, zapewniła, że była ona bardzo trudna i długo ją rozważano.
Szef policji przyznał się. Grozi mu kara śmierci Proces Wanga Lijuna - byłego szefa policji w Chongqingu związanego ze skandalem wokół polityka Bo Xilaia - zakończył się.
bEJVdzSa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)