Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińczycy znaleźli kolejne domniemane szczątki samolotu

0
Podziel się:

Według danych przekazanych Malezji przez ambasadora Chin, znalezione obiekty, z których jeden ma wymiary 22 metry na 13,5 metra, znajdują się na powierzchni wody.

Chińczycy znaleźli kolejne domniemane szczątki samolotu
((Wikimedia Commons CC 3.0))

Chiny mają nowe zdjęcia satelitarne, na których mogą znajdować się fragmenty zaginionego Boeinga. Taką informację przekazał podczas konferencji prasowej w Kuala Lumpur malezyjski minister transportu. Chińczycy zamierzają wysłać w rejon odkrycia swoje statki.

Według danych przekazanych Malezji przez ambasadora Chin, znalezione obiekty, z których jeden ma wymiary 22 metry na 13,5 metra, znajdują się na powierzchni wody w tak zwanym _ korytarzu południowym _.

Przebiega on z początku nad Indonezją, a następnie - nad Oceanem Indyjskim, kończąc się mniej więcej półtora tysiąca kilometrów od zachodnich wybrzeży Australii.
W kierunku Australii z pełną prędkością zmierza flotylla chińskich jednostek biorących udział w poszukiwaniach.

Drugi brany pod uwagę korytarz powietrzny, tak zwany północny, ciągnie się przez Tajlandię, Birmę, Bangladesz, Himalaje, Chiny, północny Pakistan, Afganistan i sięga Kirgizji, Uzbekistanu i Kazachstanu.

Samolot malezyjskich linni lotniczych zniknał z radarów dwa tygodnie temu, niespełna godzinę po starcie z lotniska w Kuala Lumpur. Na pokładzie było 239 osób 14 narodowości.

Jak donosi brytyjska prawa, kierownictwo linii wreszcie przyznało - choć wcześniej temu zaprzeczało - że w luku bagażowym maszyny przewożono niebezpieczny, łatwopalny ładunek. Były to baterie litowo-jonowe - takie, jakich używa się w telefonach komórkowych czy laptopach. Baterie te łatwo się przegrzewają i mogą wywołać pożar.

Według amerykańskich władz lotniczych, w ciągu ostatnich 23 lat spowodowały na pokładach samolotów ponad 140 niebezpiecznych incydentów. W pojedynczych przypadkach doprowadziło to do katastrofy, nigdy jednak nie chodziło o samoloty pasażerskie, tylko transportowe - jak w 2010 roku, gdy rozbiła się maszyna należąca do firmy UPS.

Czytaj więcej w Money.pl
Pożar w luku bagażowym zaginionego Boeinga 777? Malezyjskie linie lotnicze przyznały, że zaginiony Boeing 777 przewoził potencjalnie niebezpieczny ładunek łatwopalnych baterii litowo-jonowych.
Chińczycy zaczęli szukać zaginionego Boeinga Trzy chińskie jednostki są w drodze do miejsca, gdzie satelity wykryły dwa duże obiekty unoszące się na wodzie.
Boeing 777 to nie pierwszy samolot, który zaginął W dziejach lotnictwa nie brakuje podobnych przypadków, niektóre do dziś nie zostały wyjaśnione.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)