Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Charles Manson chce się ożenić w więzieniu

0
Podziel się:

Nie ma jeszcze terminu ślubu i para ma trzy miesiące na zawarcie związku.

Charles Manson chce się ożenić w więzieniu
(Public Domain/Wikimedia)
bESpYxGZ

Charles Manson, skazany na dożywotnie więzienie, zamierza się wkrótce ożenić. Władze penitencjarne w Kalifornii potwierdziły w poniedziałek, że 80-letni Manson otrzymał zgodę na zawarcie związku małżeńskiego z 26-letnia kobietą.

Przedstawiciel władz więzienia Corcoran w Kalifornii powiedział, że nie ma jeszcze terminu ślubu i para ma trzy miesiące na zawarcie związku. Natomiast wybranka przestępcy, Afton Elaine Burton, poinformowała, że ceremonia, na którą będą mogli zaprosić dziesięć osób spoza więzienia, odbędzie się w przyszłym miesiącu.

W latach 60-tych ubiegłego wieku Manson był przywódcą sekty, odpowiedzialnej za serię zabójstw w Los Angeles, w tym znajdującej się w ósmym miesiącu ciąży amerykańskiej aktorki Sharon Tate, żony reżysera Romana Polańskiego. Mansona nie było na miejscu zbrodni, ale m.in. za podżeganie do tego zabójstwa został skazany na śmierć. Gdy Kalifornia w 1972 roku zniosła karę śmierci, którą przywrócono w tym stanie kilka lat później, wyrok zamieniono na dożywocie.

bESpYxHb

W ubiegłym roku Afton Elaine Burton powiedziała w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu "Rolling Stone", że kontakt z Mansonem nawiązała gdy była jeszcze nastolatką, a od 2007 roku odwiedza go regularnie w więzieniu. Kobieta przekonuje, że jej przyszły mąż jest niewinny.

Czytaj więcej w Money.pl
"Sprawa Polańskiego? Żadna rola prezydenta" _ Prezydent RP nie ma w tej kwestii żadnej roli do odegrania, gdyż prawo do ułaskawień dotyczy tylko prawomocnych wyroków sądów polskich, co nie ma miejsca w przypadku Pana Romana Polańskiego _.
Polska wyda USA Polańskiego? Jest decyzja Śledczy uznali, że może on swobodnie poruszać się po Polsce.
Roman Polański będzie bezpieczny w Polsce? Polskie biuro Interpolu nie wprowadziło reżysera do bazy osób poszukiwanych w celu zatrzymania w Polsce, ponieważ - zgodnie z polskim prawem - czyn popełniony przez ściganego uległ przedawnieniu.
bESpYxHC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)