Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Centrum Wypędzeń w Berlinie. Angela Merkel chce szybkiego ukończenia

- To sporne Centrum jest ważnym miejscem, mającym na celu wzmacnianie poczucia historycznej odpowiedzialności na przyszłość - tłumaczy kanclerz Niemiec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ _- _ To sporne Centrum jest ważnym miejscem, mającym na celu wzmacnianie poczucia historycznej odpowiedzialności na przyszłość _ - mówiła Angela Merkel na jubileuszowym przyjęciu Związku Wypędzonych w Berlinie. - _ Wszyscy musimy starać się o to, by na naszym kontynencie nigdy już nie było ucieczek ani wypędzeń _ - podkreślała.

Związek Wypędzonych uhonorował zasługi historyka i dziennikarza Guido Knoppa w przekazywaniu historii wypędzonych. Według przewodniczącej Związku Eriki Steinbach, _ dokumentacje Knoppa przełamały milczenie świadków historii, przedstawiły ich przeżycia, a także zadane im niesprawiedliwość i cierpienie _.

O Centrum Dokumentacji Wypędzeń spierano się wiele lat, nie tylko ze względu na postawę Eriki Steinbach. W ubiegłym roku kanclerz Angela Merkel zainicjowała przebudowę tzw. _ Domu niemieckiego _ w centrum Berlina.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel ostro atakuje Rosję. Zarzuca jej ... - _ Ukraina musi sama zdecydować o swoim losie _ - powiedziała kanclerz, zapewniając, że Niemcy będą wspierać Ukrainę.
Merkel ostrzega Putina. Chodzi o Mołdawię _ Nie wolno dopuścić do próby destabilizacji _ - ostrzega kanclerz Niemiec.
Merkel: przyłączenie Krymu jest nielegalne Merkel podkreśliła, że podobnego zdania są organizacje międzynarodowe jak OBWE, ONZ czy Rada Europy.
Tagi: niemiecki związek wypędzonych, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz