Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
06.12.2012 11:19

Celnicy zatrzymali przemyt i zlikwidowali fabryczkę papierosów

Przy kierowcy znaleziono dokumenty, które doprowadziły celników do jednej z hal magazynowych koło Legnicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

*Podlascy celnicy zatrzymali w pobliżu granicy z Litwą ciężarówkę, w której próbowano wwieźć do Polski papierosy warte ponad 5,5 mln zł. Dzięki dokumentom znalezionym przy kierowcy, dolnośląscy celnicy odkryli pod Legnicą nielegalną fabryczkę papierosów. *

O akcji poinformowały w czwartek, we wspólnym komunikacie, Izby Celne w Białymstoku i Wrocławiu. Najpierw doszło do zatrzymania koło Budziska (Podlaskie) polskiego tira jadącego z Litwy. 39-letni kierowca z województwa dolnośląskiego twierdził, że ładunek stanowi węgiel drzewny transportowany z Łotwy. Po prześwietleniu urządzeniem rtg i otwarciu okazało się, że w środku nie ma węgla, ale papierosy z białoruskimi znakami akcyzy - w sumie ponad 580 tys. paczek.

Wartość rynkowa przemytu została oszacowana na ponad 5,5 mln zł. "To jeden z największych zatrzymanych transportów papierosowej kontrabandy w tym roku w Polsce" - podali w komunikacie celnicy.

Przy kierowcy znaleziono dokumenty, które doprowadziły celników do jednej z hal magazynowych koło Legnicy. Tam dolnośląscy celnicy znaleźli linię do produkcji papierosów, blisko 25 kg tytoniu, kilkaset gotowych papierosów oraz blisko 300 kartonów z papierosowymi filtrami. W ocenie służb celnych wygląda na to, że nielegalna produkcja papierosów miała się tam dopiero rozpocząć.

Polski kierowca tira został zatrzymany. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. M.in. ustalana jest zależność między przemytem a produkcją papierosów pod Legnicą.

Czytaj więcej w Money.pl
Papierosy tylko w szaro-oliwkowych pudełkach Zdaniem rządu nowy przepis zmniejszy konsumpcję papierosów.
Oto polskie hity eksportowe. Nowy ranking Papierosy, zboże i kawa - tym podbijamy zagranicę. Te produkty otwierają ranking polskich hitów eksportowych.
Sprzedawał spirytus techniczny jako wódkę Skład alkoholu i tytoniu z przemytu wykryła Służba Celna w Inowrocławiu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Tagi: polska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz