Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Celnicy udaremnili przemyt 1,4 tysiąca monet

0
Podziel się:

W trakcie kontroli natrafiono także na inne zabytki archeologiczne. Znaleziono m.in. dwie figurki przedstawiające postać jeźdźca na koniu, trzy bransoletki i medalion.

Celnicy udaremnili przemyt 1,4 tysiąca monet
(Dedek/Reporter)

Monety pochodzą prawdopodobnie z okresu rzymskiego. To udana akcja celników na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce na Podkarpaciu - poinformowała rzeczniczka Izby Celnej w Przemyślu Edyta Chabowska.

_ Podczas kontroli wjeżdżającego do Polski samochodu osobowego należącego do 46-letniego obywatela Ukrainy celnicy znaleźli 1419 najprawdopodobniej rzymskich i greckich monet z wizerunkami głów postaci pochodzących z tamtego okresu _ - powiedziała Chabowska.

W trakcie kontroli natrafiono także na inne zabytki archeologiczne. Znaleziono m.in. dwie figurki przedstawiające postać jeźdźca na koniu, trzy bransoletki, medalion, ostrze oraz figurkę przypominająca egipskie bóstwo w kształcie ptaka. _ _

_ - Z kolei pod ubraniami znajdującymi się w bagażu podręcznym kontrolowanego mężczyzny celnicy odkryli cztery klasery, w których znajdowały się m.in. dolary amerykańskie o wartości historycznej _ - dodała rzeczniczka.

Cabowska dodała, że dokładna ocena pochodzenia monet i zatrzymanych przedmiotów będzie znana po ekspertyzach wykonanych przez biegłych. Celnicy wszczęli przeciwko przewożącemu je mężczyźnie postępowanie karne skarbowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Chciał sprzedać tonę tytoniu... znajomym Mężczyzna przyznał się do posiadania tylko tytoniu, który przy nim wykryto. - Tłumaczył, że kupił go by następnie sprzedać swoim znajomym - podała Skowron.
Celnicy rozdają zarekwirowany towar W magazynach czeka w tej chwili na chętnych m.in. 9,5 tys. koszul, niemal 6 tys. par dziecięcych butów na zimę oraz ponad 2 tys. par męskiego obuwia sportowego.
W tym kraju zażywają najwięcej narkotyków Problemem - zdaniem lekarzy i pedagogów - jest młody wiek, w którym Hiszpanie sięgają po raz pierwszy po narkotyki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)