Notowania

celnicy
13.11.2012 10:12

Celnicy odkryli magazyn przemycanego paliwa

Podlascy funkcjonariusze odkryli we wsi Łosośna magazyn paliwa przywożonego z Białorusi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leszek Kotarba/East News)

*Podlascy celnicy odkryli we wsi Łosośna magazyn paliwa przywożonego z Białorusi. W budynku na jednej z działek były urządzenia do przepompowywania i nalewania paliwa, dojazd do posesji był monitorowany kamerami umieszczonymi m.in. w budkach dla ptaków. *

Jak poinformował rzecznik Izby Celnej w Białymstoku Maciej Czarnecki, akcję przeprowadzono w momencie, gdy trwało przepompowywanie paliwa ze zbiorników aut dwóch kierowców z Białorusi.

Okazało się, że w budynku jest domowa stacja paliw - były tam dwa zbiorniki po 3 tys. litrów pojemności każdy, urządzenia do przepompowywania paliwa i jego nalewania, a także telewizja przemysłowa. Kamery tego systemu były ukryte na drzewach przy drodze dojazdowej, w tym w budkach lęgowych dla ptaków.

Na miejscu celnicy zabezpieczyli 2 tys. litrów paliwa. Białorusinów ukarali mandatami, wobec właściciela posesji została wszczęta sprawa karna skarbowa. Grozi mu wysoka grzywna.

Wjeżdżając do Polski z Białorusi samochodem osobowym, można mieć cały zbiornik paliwa i 10 l w kanistrze na własny użytek. Ponieważ jednak benzyna i olej napędowy są po tamtej stronie granicy tańsze, zdarzają się próby skupowania i nielegalnej sprzedaży paliw w Polsce.

Białorusini, których zatrzymano w Łosośnej, zostali ukarani mandatami za przekroczenie warunków _ własnego użytku _. Właściciel _ stacji _ odpowie za nielegalny handel paliwami.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiana cen paliw. Teraz kierowców czeka... Eksperci: Obserwowany na początku tygodnia skok cen ropy okazał się być tylko chwilowy.
Fałszowanie paliwa. Policja rozbiła gang Pięciu mężczyzn zamieszanych w handel podrabianym paliwem i pranie brudnych pieniędzy zatrzymali szczecińscy policjanci.
Tagi: celnicy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz