Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBŚ zlikwidowało jeden z największych magazynów broni

0
Podziel się:

W dwóch miejscach - koło Warszawy oraz w Wielkopolsce - policjanci zatrzymali łącznie sześciu mężczyzn.

CBŚ zlikwidowało jeden z największych magazynów broni
bEENcpAR

26 sztuk broni palnej, w tym kałasznikowy, pistolety maszynowe i strzelbę, a także granaty, 2 tys. sztuk amunicji i ok. 20 kilogramów narkotyków przejęli policjanci z CBŚ, którzy pod Warszawą zlikwidowali jeden z największych w ostatnich latach magazynów broni.

W dwóch miejscach - koło Warszawy oraz w Wielkopolsce - policjanci zatrzymali łącznie sześciu mężczyzn. Jak powiedział dzisiaj mł. insp. Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji, dzięki temu zneutralizowano jedną z najbardziej brutalnych grup przestępczych działających na terenie województwa mazowieckiego.

Dodał, że na ślad arsenału ukrywanego pod Warszawą funkcjonariusze trafili pracując nad sprawą gangu _ Bukatego _. Według policji grupę utworzyli pozostający na wolności członkowie rozbitego kilka lat temu gangu Rafała S. ps. Szkatuła. Działali w rejonie Piaseczna, Góry Kalwarii, Konstancina-Jeziorny i innych podwarszawskich miejscowości. Głównie zajmowali się zastraszaniem, porwaniami, rozbojami i wymuszeniami rozbójniczymi na innych przestępcach.

bEENcpAT

W zlikwidowanym w ubiegłym tygodniu magazynie policjanci przejęli 26 sztuk sprawnej broni palnej. Były to m.in. trzy karabinki KBK AK, czyli tzw. kałasznikowy, gładkolufowa strzelba _ pompka _ Mossberg, trzy pistolety maszynowe Skorpion, sześć pistoletów CZ i dwa pistolety PM, a ponadto trzy granaty i 2 tysiące sztuk amunicji. Funkcjonariusze znaleźli też na miejscu trzy kilogramy amfetaminy. Zatrzymano trzech członków grupy: 35-letniego Daniela G., 28-letniego Daniela Ł. i 30-letniego Artura S.

_ - Policjanci zlikwidowali jeden z największych w ostatnich latach magazynów broni palnej i materiałów wybuchowych - najprawdopodobniej używano ich do dokonywania najcięższych przestępstw kryminalnych _ - powiedział Hajdas.

W tej samej sprawie policjanci z CBŚ przeprowadzili też akcję w Wielkopolsce. Tam, na gorącym uczynku podczas transakcji narkotykowej, zatrzymano trzech mężczyzn: 37-letniego Adama I., 28-letniego Damiana I. i 29-letniego Andrzeja Ż. Według policji współpracowali oni z grupą _ Bukatego _ i dostarczali jej hurtowe ilości środków odurzających. Przy zatrzymanych znaleziono 12 kilogramów marihuany, a podczas przeszukania mieszkań - kolejne 5,5 kilograma tego narkotyku oraz dwa pistolety.

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, pod nadzorem której CBŚ prowadzi śledztwo, wystąpiła już do sądu z wnioskami o areszt dla wszystkich zatrzymanych. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

bEENcpAZ

Liderzy grupy, 38-letni Rafał B. i 32-letni Łukasz A., zostali zatrzymani w sierpniu. Wpadli na gorącym uczynku, gdy próbowali dokonać wymuszenia rozbójniczego.

Czytaj więcej w Money.pl
We Francji zatrzymano 45 przemytników broni Chodzi o przerzut od 2009 roku z Bałkanów i Słowacji broni palnej, amunicji i części zamiennych do broni.
Panama uwolni zatrzymany statek i załogę 35 marynarzy załogi północnokoreańskiego statku zostało zatrzymanych w lipcu w Kanale Panamskim.
Albania nie zgadza się na pomysł USA Amerykanie chcieli u Albańczyków niszczyć broń chemiczną z Syrii.
bEENcpBu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)