Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBŚ zatrzymało sześć osób w sprawie czerpania korzyści z nierządu

0
Podziel się:

W ocenie prokuratury zatrzymani mężczyźni brali udział w grupie przestępczej i czerpali korzyści z cudzego nierządu grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności oraz przepadek zarobionych pieniędzy.

CBŚ zatrzymało sześć osób w sprawie czerpania korzyści z nierządu
(The Intrepid Traveler/CC/Flickr)
bESNTZRx

Sześciu mężczyzn podejrzanych o udział w grupie przestępczej, która czerpała korzyści z nierządu, zatrzymano w Gdyni. Mężczyźni mieli ochraniać domowe agencje towarzyskie, w których do _ pracy _ zmuszano nawet 40 kobiet. W sprawie jest też 12 innych podejrzanych.

Jak poinformował Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, która nadzoruje śledztwo, zatrzymania miały miejsce wczoraj, a dokonali ich funkcjonariusze miejscowego CBŚ oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Mężczyzn zatrzymano na terenie Gdyni, gdzie działały urządzone w kilku mieszkaniach agencje. Zdaniem śledczych podejrzani pilnowali kobiet, które były zmuszane do _ pracy _ w agencjach, pobierali też opłaty od klientów. Ochroniarze byli opłacani z pieniędzy zarobionych przez wykorzystywane kobiety.

bESNTZRz

W ocenie prokuratury mężczyźni brali udział w tym procederze od 2010 do 2013 r. Za udział w grupie przestępczej i czerpanie korzyści z cudzego nierządu grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności oraz przepadek nielegalnie zarobionych pieniędzy. W przypadku zatrzymanych w grę wchodzą sumy w granicach od 50 do 120 tys. zł.

Przesłuchania podejrzanych rozpoczęły się wczoraj i są kontynuowane. Po ich zakończeniu prokuratorzy podejmą decyzje, czy wystąpić do sądu z wnioskami o tymczasowy areszt.

Wcześniej, w ramach śledztwa, które prowadzone jest od maja 2013 r., gdańska prokuratura przedstawiła zarzuty 12 innym osobom; dziesięć z nich zostało aresztowanych. Dziesiątce podejrzanych zarzucono, że w ramach grupy przestępczej groźbami i biciem zmuszali kobiety do prostytucji i czerpali korzyści z tego procederu. Za takie czyny grozi kara do 10 lat więzienia oraz przepadek nielegalnie zdobytych pieniędzy.

Wśród podejrzanych jest trzech braci, którzy - zdaniem śledczych - mieli pełnić w grupie wiodącą rolę. Jak informowała policja, jeden z nich to 30-letni gdynianin - nieformalny przywódca pseudokibiców sympatyzujących z jednym z trójmiejskich klubów piłkarskich.

bESNTZRF

Marciniak poinformował, że w śledztwie planowane są zatrzymania kolejnych osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Szwedzkie więzienia świecą pustkami Na pomoc chcą ruszyć Norwegowie. Zaproponowali podnajmowanie cel dla norweskich skazańców.
Kradną dla zabawy. Plaga nastoletnich złodzie Jedna trzecia kieszonkowców w Hadze ma mniej niż 16 lat - tak wynika z danych lokalnej policji, do których dotarły holenderskie media. Wielu nastolatków wchodzi w konflikt z prawem za namową kolegów.
Napadali na kobiety. Grozi im 15 lat więzienia Policjanci z Piaseczna zatrzymali 45-letniego mężczyznę i 28-letnią kobietę, którzy na terenie Mazowsza napadali na młode kobiety.
bESNTZSa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)