Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cbŚ
21.03.2007 13:21

CBŚ zatrzymało skorumpowanego prokuratora

Prokuratorowi wręczono 300 tysięcy złotych jako kontrolowaną łapówkę. W zamian za to miał doprowadzić do zwolnienia gangstera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Kula/PAP)

CBŚ zatrzymało skorumpowanego prokuratora. Wcześniej wręczono mu 300 tysięcy złotych jako kontrolowaną łapówkę. W zamian za to miał doprowadzić do zwolnienia gangstera.

Zatrzymany prokurator Krzysztof W. pracował w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, a aspirował do Prokuratury Krajowej, jednak nie uzyskał akceptacji. By "podbić swoją cenę" mówił, że może załatwiać sprawy i w prokuraturach i w sądach - powiedział Zbigniew Ziobro.

Z informacji ministra wynika, że prokurator, który chciał awansu do "krajowej", nie został pozytywnie zaopiniowany przez szefową Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, Marzenę Kowalską.

Minister MSWiA Janusz Kaczmarek poinformował, że w czasie przeszukania u prokuratora, znaleziono u niego akta jednego z postępowań (nie ujawniono, którego) i kopertę z 10 tys zł.

Ziobro: Konieczna jest współpraca policji i prokuratury w takich kwestiach Z prawa karnego i ustawy o prokuraturze wynika, że prokuratorowi nie można postawić zarzutów, ani tym bardziej występować z wnioskiem o areszt, póki nie zostanie uchylony chroniący go immunitet. Nie wiadomo też, czy zatrzymany prokurator był przesłuchany (jeśli tak, to tylko jako świadek).

Ziobro zapowiedział wniosek do prokuratorskiego sądu dyscyplinarnego o uchylenie immunitetu Krzysztofowi W. Minister podkreślił, że zatrzymany prokurator został zawieszony w czynnościach. _ _

Tagi: cbŚ, ziobro, zatrzymanie prokuratora, wiadomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz