Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBŚ rozbiło siatkę przemytników narkotyków

0
Podziel się:

W Polsce zatrzymano w sumie cztery osoby - są to obywatele Ukrainy, Litwy i Łotwy.

CBŚ rozbiło siatkę przemytników narkotyków
(East News)

Centralne Biuro Śledcze zatrzymało czterech obcokrajowców zamieszanych w przemyt narkotyków z Ameryki Południowej do Europy. Policja przechwyciła 20 kg kokainy i zarekwirowała 50 tys. euro - poinformowała Komenda Główna Policji.

Jak powiedział rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski, do zatrzymań doszło dzięki współpracy polskiego CBŚ z amerykańską agencją ds. przestępczości narkotykowej DEA (Drug Enforcement Administration).

Cała sprawa zaczęła się w 2011 roku, gdy Amerykanie skontaktowali się z CBŚ i policją w Ekwadorze przekazując im informacje, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej planują przemyt z Ameryki do Europy, w tym także do Polski, dużej ilości narkotyków.

_ Policjanci dotarli do informacji, że przemyt około 20 kilogramów kokainy ma mieć miejsce na początku października. Aby cała akcja zakończyła się sukcesem, trzeba było skoordynować działania, zarówno te przeprowadzone w Polsce, jak i te w Ekwadorze _ - powiedział Sokołowski.

Gdy w Warszawie pojawił się kurier z narkotykami, policjanci z CBŚ zaczęli go obserwować. Sprawdzali miejsca, w których bywa oraz osoby, z którymi się spotykał. _ Chodziło o rozpracowanie siatki przestępczej związanej z tym przemytem _ - powiedział Sokołowski.

Mężczyzna został zatrzymany podczas realizacji transakcji narkotykowej. W wyniku tej akcji w Polsce zatrzymano w sumie cztery osoby - są to obywatele Ukrainy, Litwy i Łotwy. Oprócz narkotyków i gotówki funkcjonariusze CBŚ zabezpieczyli także samochód służący do przemytu.

_ - Po zatrzymaniach w Polsce, w Ekwadorze w obławę zorganizowaną przez DEA i policję ekwadorską wpadło 6 osób. Funkcjonariusze zajęli nieruchomości, samochody oraz znaczną ilość gotówki należącej do grupy przestępczej _ - powiedział Sokołowski.

_ - To była pierwsza tak skomplikowana operacja zlikwidowania kanału przerzutowego kokainy przeprowadzona wspólnie przez Centralne Biuro Śledcze, amerykańską DEA oraz ekwadorską policję _ - podkreślił rzecznik KGP. Za przemyt znacznej ilości narkotyków grozi w Polsce do 15 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Ćwierć miliona złotych. Kolejny sukces policji Narkotyki przechowywane były w osiedlowym garażu. Zatrzymany w miejscu ich przechowywania 27-letni Karol K., bezrobotny, oprócz narzędzi do porcjowania narkotyków, miał przy sobie 10 tys. złotych.
Zatrzymali Polaka w Holandii. 27 zarzutów Jak podkreślił rzecznik ABW, do zatrzymania w miejscowości Emmen w Holandii doszło dzięki ustaleniom Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)