Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cbś
05.02.2014 11:22

CBŚ rozbiło gang wyłudzający podatek VAT

Skarb Państwa stracił z powodu działalności gangu ok. 15 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupę przestępczą wyłudzającą podatek VAT za fikcyjny eksport oleju rzepakowego rozbili policjanci Centralnego Biura Śledczego z Bydgoszczy. Skarb Państwa stracił z powodu działalności gangu ok. 15 mln zł.

Jak ustalili policjanci, firmy zarejestrowane w Bydgoszczy i Warszawie kupowały olej rzepakowy na terenie Niemiec, następnie olej ten przez Polskę miał trafiać do Czech. W rzeczywistości pozostawał w kraju i był sprzedawany jako olej napędowy.

_ Grupa przestępcza, rozbita przez policjantów CBŚ z Bydgoszczy, wyłudzała zwrot podatku VAT na podstawie fałszywych dokumentów potwierdzających rzekome wywiezienie oleju rzepakowego poza granice Polski _ - powiedziała w środę Monika Chlebicz, rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji.

Do prowadzenia tej działalności wykorzystywano legalnie zarejestrowane firmy. Pieniądze z procederu legalizowano poprzez szereg operacji banków, pozwalających ukryć ich prawdziwe pochodzenie.

_ Ze wstępnych wyliczeń wynika, że Skarb Państwa stracił na tej operacji około 15 mln zł z tytułu wyłudzonego podatku VAT _ - zaznaczyła Chlebicz.

Policjanci zatrzymali ośmiu mieszkańców Bydgoszczy, Warszawy i Bielska-Białej. Przedstawiono im już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy, posługiwania się podrobionymi dokumentami oraz złamanie przepisów podatkowych.

Na poczet przyszłych kar zarekwirowano nieruchomości: domy, mieszkania i działki budowlane o łącznej wartości 8 mln zł. Na wniosek nadzorującego sprawę prokuratora sąd aresztował na trzy miesiące pięciu podejrzanych, a pozostałych trzech musiało wpłacić poręczenia majątkowe i zostało objętych dozorem policyjnym.

Czytaj więcej w Money.pl
Heroina w perskich dywanach. CBŚ wykryło - _ Narkotyki były wszyte w trzy perskie dywany wysłane _ - podaje rzecznik policji.
Policjanci zlikwidowali plantacje konopi W sprawie zatrzymano siedem osób; przechwycono narkotyki warte 500 tys. zł.
CBŚ rozbiło szajkę handlarzy narkotyków Szajka ma na swoim koncie również kradzieże, włamania i przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu.
Wyłudzili miliony na podrabianym paliwie Grupa przestępcza wyłudziła na podatku ponad 72 miliony złotych.
Tagi: cbś, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz