Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBŚ rozbiło gang. Handlowali papierosami

0
Podziel się:

W garażach woj. śląskim funkcjonariusze znaleźli ok. miliona nielegalnych papierosów, zatrzymali ośmiu podejrzanych.

CBŚ rozbiło gang. Handlowali papierosami
(East News)

Centralne Biuro Śledcze rozbiło grupę przestępczą handlującą przemyconymi zza wschodniej granicy papierosami i podrobionymi wyrobami tytoniowymi. W garażach woj. śląskim funkcjonariusze znaleźli ok. miliona nielegalnych papierosów, zatrzymali ośmiu podejrzanych.

Jak poinformowała w poniedziałek PAP Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji, to jedna z największych akcji CBŚ w Małopolsce i na Śląsku przy współpracy z funkcjonariuszami Izby Celnej w Katowicach.

W ostatnich dniach w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Będzinie policjanci zatrzymali osiem osób w wieku od 20 do 55 lat. Podejrzani wynajmowali w tych miastach garaże i inne pomieszczenia, w których przechowywano prawie milion sztuk nielegalnych, popakowanych w paczki papierosów oraz 77 kg krajanki tytoniowej.

_ - Bezpośrednio z tych miejsc towar był dostarczany przez członków grupy do odbiorców półhurtowych, a te następnie były wprowadzane do obrotu detalicznego na terenie województw śląskiego i małopolskiego _ - wyjaśniła Zbroja.

Według ustaleń śledztwa rozbita właśnie grupa przestępcza działała od kwietnia 2012 roku i szacuje się, że wprowadziła na rynek co najmniej ok. 4 milionów sztuk papierosów oraz 570 kg krajanki tytoniowej. Straty Skarb Państwa policja ocenia na 2,5 mln zł.

Większość z zatrzymanych jest znana policji i była wcześniej karana. Teraz odpowiedzą oni za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Pięciu podejrzanych zgodnie z decyzją sądu zostało aresztowanych. Pozostali trafili pod policyjny dozór, musieli też wpłacić poręczenia majątkowe i nie mogą wyjeżdżać z kraju.

Jak zaznaczają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy, przewidywalne są zatrzymania kolejnych osób. Śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach.

Czytaj więcej w Money.pl
Gangster przemycił prawie miliard papierosów Jest to już dwunasty podejrzany, którego zatrzymała policja w tej sprawie.
Rozbili szajkę narkotykową. 8 osób w więzieniu Grupę przestępczą, która miała wprowadzić na rynek kilkaset kilogramów narkotyków, rozbili policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Akcyza w górę o 5 proc. Znów winna Unia Podwyżka akcyzy na wyroby tytoniowe spowodowana jest naszymi zobowiązaniami wobec Unii Europejskiej - powiedział premier Donald Tusk.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)