Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność cba
08.08.2012 20:45

CBA zbadało sprawę nieprawidłowości w szpitalu. Oto wnioski

Dyrektor nie zgadza się z zarzutami, a rezygnację ze stanowiska złożył już w lipcu, podając jako powód względy osobiste.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/East News)

Pełniący obowiązki dyrektora szpitala powiatowego w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie) łamał ustawę antykorupcyjną, bo prowadził jednocześnie niepubliczny zakład opieki zdrowotnej - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

CBA złożyło wniosek do starostwa w Szczytnie o odwołanie pełniącego obowiązki dyrektora Marka Michniewicza ze stanowiska. Ten nie zgadza się z zarzutami, a rezygnację ze stanowiska dyrektora szpitala złożył już w lipcu, podając jako powód względy osobiste.

Jak podał Dobrzyński, agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego, których kontrola obejmowała lata 2007-2011, stwierdzili, że pełniący obowiązki dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie złamał przepisy ustawy antykorupcyjnej, bo w tym samym czasie prowadził działalność gospodarczą, z której miał dochód. Chodzi o to, że Michniewicz zarządzał jednocześnie prywatnym pogotowiem ratunkowym. Zaś w szpitalu, którym kierował także działa pogotowie ratunkowe.

Z zarzutem CBA nie zgadza się Michniewicz. Powiedział, że _ istnieją różne interpretacje przepisów ustawy antykorupcyjnej, a prawo w tym zakresie jest nieprecyzyjne _.

Wicestarosta szczycieński Sylwia Jaskulska powiedziała PAP, że trudno jej się odnieść do wyników kontroli CBA w szpitalu w Szczytnie, ponieważ nie otrzymała do tej pory protokołu pokontrolnego. Zaznaczyła, że do starostwa nie dotarł także wniosek CBA o odwołanie p.o. dyrektora ze stanowiska.

Dodała, że Marek Michniewicz został pełniącym obowiązki dyrektora placówki w 2003 roku. Zarząd powierzając mu obowiązki dyrektora, wiedział, że od 2000 roku kieruje on niepublicznym pogotowiem ratunkowym działającym na terenie powiatu szczycieńskiego. Michniewicz zarządza nim do tej pory.

Jednak w opinii wicestarosty oba te podmioty nie konkurują ze sobą, gdyż w powiecie obowiązuje rejonizacja i karetki wyjeżdżają do chorych ze swego rejonu. Dodała, że Michniewicz złożył 12 lipca rezygnację ze stanowiska p.o. dyrektora szpitala. Jako powód podał względy osobiste i rodzinne. Wkrótce zarząd powiatu ogłosi konkurs na dyrektora placówki.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprzedali szpital za 50 tys. zł. CBA w akcji CBA bada sprawę sprzedaży szpitala w Środzie Śląskiej za 50 tysięcy złotych i przekazania działki pod budowę nowej lecznicy.
Korupcja w służbie zdrowia. Kogo oskarżyli? Przed sądem staną pracownicy dwóch krakowskich szpitali.
Głodują, żeby dostać 50 złotych więcej Już czterdzieści osób głoduje w konińskim szpitalu. To czwarty tydzień strajku. Będzie przełom?
Tagi: działalność cba, szpital, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz