Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność cba
16.10.2012 08:52

CBA zawiadamia prokuraturę. Burmistrz złamał prawo?

Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do Prokuratury Okręgowej w Krakowie zawiadomienie o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez burmistrza Niepołomic.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Centralne Biuro Antykorupcyjne skierowało do Prokuratury Okręgowej w Krakowie zawiadomienie o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez burmistrza Niepołomic przy wynajmie pomieszczeń dla Fundacji Zamek Królewski w Niepołomicach.

_ - Wszystko wskazuje na to, że nieprawidłowości przy wynajmie pomieszczeń dla Fundacji Zamek Królewski w Niepołomicach mogły doprowadzić do szkody w mieniu gminy w wysokości przekraczającej 1 mln zł _ - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weryfikowali informacje dotyczące ewentualnych nieprawidłowości związanych z dysponowaniem mieniem Gminy Niepołomice. - _ Analiza dokumentów pochodzących m.in. z miejscowego urzędu gminy wskazała na podejrzenie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez burmistrza miasta i gminy Niepołomice _ - wyjaśnił rzecznik.

Wątpliwości wzbudziła wysokość czynszu za wynajem pomieszczeń dla Fundacji Zamek Królewski w Niepołomicach, która - według ustaleń - nie uwzględnia wielkości faktycznie wynajmowanej powierzchni. Z ustaleń funkcjonariuszy Biura wynika, że w latach 2007-2011 mogło to spowodować straty przekraczające 1 mln zł.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa CBA skierowało zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Krakowie z wnioskiem o wszczęcie w tej sprawie śledztwa i powierzenie jego prowadzenia CBA.

Czytaj więcej w Money.pl
Przegrał sprawę i jest afera? Sędzia tłumaczy - Jestem całkowicie pewien sędziów Sądu Najwyższego - podkreślił prezes SN.
Szef CBA mówi, czym zajmuje się jego Biuro Sprawy prowadzone przez CBA dotyczyły najczęściej korupcji w administracji samorządowej,.
Urzędnicy i biznesmeni w rękach CBA Sprawa dotyczy podejrzenia przyjęcia co najmniej 90 tys. zł przez stołecznych urzędników
Tagi: działalność cba, cba, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz