Notowania

działalność cba
08.03.2013 21:40

CBA zatrzymało szefa oddziału wychowawczego Sił Powietrznych

Prokuratura wojskowa poinformowała, że oficerowi postawiono zarzuty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego i żołnierze Żandarmerii Wojskowej zatrzymali szefa oddziału wychowawczego w Dowództwie Sił Powietrznych płk. Zbigniewa S. Prokuratura wojskowa poinformowała, że oficerowi postawiono zarzuty; śledczy nie podają jakie._ _

_ - Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie potwierdza fakt zatrzymania wczoraj oficera Wojska Polskiego. Dzisiaj prokurator ogłosił temu oficerowi zarzuty _ - poinformował kpt. Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Dopytywany Maksjan nie sprecyzował, jakie zarzuty postawiono oficerowi, ani nie podał jego inicjałów.

Portal wPolityce.pl podał, że zatrzymany to szef oddziału wychowawczego w Dowództwie Sił Powietrznych płk Zbigniew S. W źródłach zbliżonych do sprawy potwierdziła nieoficjalnie, że chodzi o tego oficera.

_ Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie przez funkcjonariuszy CBA i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej. Czynności procesowe w tej sprawie trwają _ - poinformował jedynie kpt. Maksjan. _ Wydaje się, że więcej informacji będzie można udzielić w tym zakresie pod koniec przyszłego tygodnia _ - dodał.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że oficer został zatrzymany w czwartek wieczorem, a w piątek zwolniony.

O sprawie nie chcieli się w piątek wypowiadać rzecznicy prasowi CBA Jacek Dobrzyński i Żandarmerii Wojskowej ppłk Marcin Wiącek.

Czytaj więcej w Money.pl
Podejrzany przetarg w komendzie głównej CBA prowadzi kontrolę w tej sprawie od 14 maja 2012 r. Postępowanie dotyczy wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji udzielania zamówień publicznych w latach 2009-2011.
Ustawili ponad 30 meczów, usłyszeli zarzuty Wśród oskarżonych są dwaj byli trenerzy i były kapitan, jednego z klubów ekstraklasy
Utrudniał śledztwo? Ma zarzuty, bo ukrywał... Prokuratura postawiła zarzut utrudniania śledztwa dyrektorowi ds. technicznych. Według śledczych próbował ukryć wózki spalinowe - prawdopodobne źródło zaczadzenia.
Tagi: działalność cba, cba, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz