Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lekarz
16.05.2007 13:41

CBA zatrzymało lekarza, który pomógł gangsterowi uniknąć więzienia

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali ordynatora jednego z oddziałów Szpitala Grochowskiego w Warszawie. Siedem lat temu lekarz pomógł znanemu gangsterowi w uniknięciu więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali ordynatora jednego z oddziałów Szpitala Grochowskiego w Warszawie. Siedem lat temu lekarz pomógł znanemu gangsterowi w uniknięciu więzienia - powiedział dyrektor szefa gabinetu CBA Tomasz Frątczak.

W toku prowadzonego śledztwa CBA zebrało dowody wskazujące na to, że w 2000 roku Andrzej Z. przekupił wojskowego lekarza. Ten miał poświadczyć nieprawdę i stworzyć fikcyjną dokumentację medyczną dotyczącą rzekomo trwającej rehabilitacji gangstera. Dokumentacja ta umożliwiła obrońcy "Słowika" wnioskowanie o usprawiedliwianie jego niestawiennictwa na rozprawach sądowych. Była ona także wykorzystana do uchronienia go przed powrotem do aresztu. W konsekwencji Andrzej Z uciekł przed polskim wymiarem sprawiedliwości za granicę.

Kolejny zarzut dotyczy przyjęcia przez ordynatora w 2005 roku łapówki za umieszczenie pacjenta na kierowanym przez siebie oddziale. Od wręczenia łapówki miał uzależnić przyjęcie i leczenie pacjenta.

Lekarzowi grozi do 10 lat więzienia. CBA zwróciło się do prokuratury o wystąpienie z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.

Tagi: lekarz, wiadomości, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz