Notowania

korupcja
21.11.2012 14:35

CBA zatrzymało kierowników Centrum Projektów Informatycznych

Sprawa dotyczy zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych w dawnym MSWiA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Dwóch kierowników wydziałów Centrum Projektów Informatycznych dawnego MSWiA zostało zatrzymanych przez agentów CBA - poinformował rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.

_ - Obaj mężczyźni w wieku 32 i 35 lat odpowiadali za realizacje zamówień publicznych przeprowadzanych przez CPI. Zatrzymani zostali w swoich mieszkaniach w Piastowie i Warszawie. Od rana agenci CBA przeszukują i zabezpieczają dokumenty w miejscach zamieszkania i pracy obu kierowników oraz dwóch firmach informatycznych _ - powiedział Dobrzyński. Jak dodał, do zatrzymania obu kierowników doszło po godz. 7 rano.

Sprawa dotyczy zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych realizowanych przez Centrum Projektów Informatycznych dawnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (obecnie CPI podlega Ministerstwu Administracji i Cyfryzacji). Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Warszawie.

Jak poinformowano na stronie www.cba.gov.pl, do tej pory zatrzymano 14 osób. W październiku 2011 r. CBA zatrzymało siedem osób, z których sześć usłyszało zarzuty. Aresztowano wówczas byłego dyrektora CPI MSWiA Andrzeja M., jego żonę oraz Janusza J., szefa firmy podejrzanego o wręczenie mu łapówki za wygraną w przetargu dotyczącym informatyzacji resortu. To oni usłyszeli najpoważniejsze zarzuty: M. i J. dotyczące przyjęcia i wręczenia łapówki w wysokości 211 tys. zł, a żona byłego dyrektora - prania brudnych pieniędzy, czyli ukrywania łapówki.

Jak informowali przedstawiciele MSW skala stwierdzonych nieprawidłowości była na tyle poważna, iż w konsekwencji stanowiła jedną z przyczyn wstrzymania certyfikacji środków z UE na program pl.ID - nowych dowodów osobistych.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest nowa afera? CBA sprawdza urzędników W Urzędzie Miejskim w Łomży weryfikowane jest zamówienie publiczne na dostawę samochodu osobowego zakupionego dla urzędu w lipcu tego roku
Przegrał sprawę i jest afera? Sędzia tłumaczy - Jestem całkowicie pewien sędziów Sądu Najwyższego - podkreślił prezes SN.
Tagi: korupcja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz