Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
11.05.2007 10:27

CBA zatrzymała sędziego podejrzewanego o korupcję

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało sędziego Sądu Rejonowego w Bielsku Białej, któremu zarzuca się korupcję.

Podziel się
Dodaj komentarz

Korzystny wyrok, uchylenie zakazu sądowego czy zastosowanie łagodniejszego środka zapobiegawczego - to przestępcze usługi, za które sędzia przyjmował od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych - informuje CBA.

Na wychodzącego z budynku Sądu Najwyższego Grzegorza W., czekali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chwilę wcześniej Sąd Najwyższy zdecydował o uchyleniu sędziemu immunitetu. Mężczyzna nie stawiał oporu.

Grzegorz W., zatrzymany w obecności prokuratora z tamtejszej Prokuratury Okręgowej, która prowadzi w tej sprawie wielowątkowe śledztwo, odpowie za przestępstwa korupcyjne, popełnione w latach 2002-2004. W trakcie postępowania śledczy przesłuchali wielu świadków i zebrali szereg dowodów, które pozwoliły przedstawić mężczyźnie zarzut łapownictwa i płatnej protekcji.

Według CBA Grzegorz W. za pieniądze wydawał korzystne sądowe rozstrzygnięcia i pomagał w ich uzyskiwaniu. Niewykluczone, że sędzia usłyszy kolejne zarzuty o charakterze korupcyjnym. Możliwe są także zatrzymania innych osób w tej sprawie. Grzegorzowi W. grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura jeszcze dziś wystąpi do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.

Tagi: cba, wiadomości, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz