Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja w policji
10.07.2012 15:13

CBA zakończyło kontrolę w szkole policyjnej w Szczytnie

Dzisiaj zebrane materiały zostały przekazane do Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/Flickr)

Agenci CBA zakończyli kontrolę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Dzisiaj zebrane materiały zostały przekazane do Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku, która prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych w tej szkole.

Trwająca od 13 grudnia 2011 roku do 18 czerwca 2012 roku kontrola CBA dotyczyła zamówień publicznych realizowanych w latach 2008-2011. Sprawa ma związek z zatrzymaniem w październiku ubiegłego roku naczelnika wydziału inwestycji i gospodarki nieruchomościami uczelni Marka D.

_ - CBA przekazało dzisiaj do Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw: przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków oraz utrudniania prowadzonych postępowań przetargowych przez pełniącego, w okresie objętym kontrolą, funkcję naczelnika wydziału inwestycji i gospodarki nieruchomościami _ - poinformowała Małgorzata Matuszak z CBA.

Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku Andrzej Tańcula powiedział, że zawiadomienie o nieprawidłowości przy przetargach wpłynęło do wydziału ds. przestępczości zorganizowanej tej prokuratury. Matuszak dodała, że Biuro poprosiło prokuraturę o powierzenie śledztwa w całości CBA.

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych w szkole policyjnej białostocka prokuratura apelacyjna wszczęła w październiku ubiegłego roku. W tym samym miesiącu zarzut przekroczenia uprawnień w związku z przetargiem na remont jednego z budynków uczelni postawiono Markowi D. jednocześnie został on zawieszony w czynnościach służbowych.

Marka D. zatrzymało wcześniej CBA. Jak informowało wówczas Biuro, powodem były _ ewentualne nieprawidłowości przy zamówieniach publicznych _.

Dzięki m.in. unijnym dotacjom w szkole realizowano bardzo wiele inwestycji, np. zbudowano centrum dydaktyczno-badawcze i zmodernizowano inny budynek, by utworzyć w nim sale dydaktyczne i aulę.

Rzecznik Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Beata Bekulard powiedziała, że kierownictwo szkoły nie komentuje sprawy._ - Co zaś do samej osoby Marka D., to ten pan jest zawieszony i otrzymuje 50 proc. uposażenia _ - dodała Bekulard. Zaznaczyła, że niezależnie od postępowania 1 czerwca 2012 zmieniła się struktura organizacyjna szkoły, w wyniku której zlikwidowano wydział kierowany przez Marka D. Jeśli będzie mógł wrócić do pracy, komendant-rektor szkoły wskaże mu stanowisko - mówiła.

Czytaj więcej w Money.pl
CBA przeprowadzi śledztwo w sprawie A2 Agenci zapoznają się z przekazanymi materiałami i ustalają dalsze czynności śledcze.
CBA prześwietli doradcę Gowina. On się cieszy CBA zwróciło się do resortu sprawiedliwości o dokumenty powołania Mirosława Barszcza na doradcę ministra.
Pranie pieniędzy i handel podrabianym paliwem. Są zarzuty Do sądów we Włocławku i Elblągu trafiły skierowane przez prokuraturę szczecińską trzy akty oskarżenia przeciwko 21 osobom.
Tagi: korupcja w policji, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz