Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro 2012
23.07.2012 13:38

CBA wykryło nieprawidłowości przy budowie hotelu w Gniewinie

W Gniewinie stacjonowała reprezentacja Hiszpanii. Teraz sprawę bada CBA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

Na ślad możliwych nieprawidłowości przy budowie Hotelu Gniewino natrafili funkcjonariusze CBA podczas kontroli w Urzędzie Gminy Gniewino i Starostwie Powiatowym w Wejherowie. Według CBA mogło dojść do celowego _ wyprowadzania _ mienia samorządu.

W Hotelu Gniewino w czasie Euro 2012 mieszkała reprezentacja Hiszpanii.

Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński poinformował, że Biuro złożyło już zawiadomienie w sprawie nieprawidłowości w gdańskiej Prokuraturze Okręgowej. _ Trwają czynności sprawdzające. Prokurator ma 30 dni na decyzję o ewentualnym wszczęciu postępowania _ - powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

fot: PAP/Adam Warżawafot: PAP/Adam Warżawafot: PAP/Adam Warżawa[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/centra-pobytowe-na-euro-2012-tu-zamieszka-reprezentacja-hiszpanii-g418572.html)Jak dodał Dobrzyński, w trakcie kontroli w urzędzie w Gniewino i starostwie w Wejherowie funkcjonariusze ustalili m.in., że decyzję o pozwoleniu na budowę hotelu wydano bez wymaganej dokumentacji geotechnicznej, sfałszowano decyzję środowiskową i nie uzgodniono z Wojewódzkim Konserwatorem
Zabytków budowy dróg dojazdowych do hotelu oraz innych prac budowlanych prowadzonych na obszarze objętym ochroną archeologiczną.

- Członkowie zarządu Spółki "Hotel Gniewino" przedstawili też sądowi rejestrowemu nieprawdziwe dane - wyjaśnił rzecznik. Dodał, że wszystko wskazuje na to, że mogło dojść do celowego _ wyprowadzania _ mienia Gminy Gniewino w ręce osób prywatnych.

Spółka z o.o. Hotel Gniewino została zawiązana w kwietniu 2009 r. z myślą o budowie hotelu przeznaczonego dla drużyn biorących udział w Euro. Inwestycja realizowana była w ramach partnerstwa prywatno-publicznego.

Tagi: euro 2012, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz