Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CBA szkoli internautów w sprawie korupcji

0
Podziel się:

Lekcje dotyczą łapówkarstwa w administracji publicznej, biznesie i społecznych skutków korupcji.

CBA szkoli internautów w sprawie korupcji
(AGENCJA SE/East News)
bELaqOyJ

Ponad 6 tysięcy internautów zarejestrowało się i wzięło udział w szkoleniach dot. korupcji, zorganizowanych przez CBA na platformie e-learningowej. Rzecznik Biura Jacek Dobrzyński poinformował, że rusza właśnie anglojęzyczna wersja szkoleń.

_ - Liczymy, że ta inicjatywa przyczyni się do podniesienia poziomu społecznej świadomości i percepcji korupcji oraz zachęci do podjęcia dyskusji nt. specyfiki przestępczości korupcyjnej, jej skali oraz skuteczności krajowego prawodawstwa oraz prowadzonej polityki antykorupcyjnej _ - powiedział rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński, informując o możliwości udziału w antykorupcyjnych szkoleniach na odległość.

Żeby rozpocząć cykl szkoleń, wystarczy wejść na stronę https://szkolenia-antykorupcyjne.edu.pl/ i wybrać właściwą wersję językową. Od czwartku oprócz wersji polskiej dostępna jest także anglojęzyczna.

bELaqOyL

Z uwagi na szeroki krąg adresatów, szkolenie podzielono na trzy bloki tematyczne, a każdy z nich składa się z 20 godzin dydaktycznych. Dotyczą one: korupcji w administracji publicznej, korupcji w biznesie i społecznych skutków korupcji.

Warunkiem zaliczenia szkolenia jest zapoznanie się z umieszczonymi na platformie lekcjami, wykonanie ćwiczeń sprawdzających wiedzę, a na koniec zaliczenie testu. Ukończenie szkolenia można potwierdzić imiennym dyplomem, generowanym przez system.

E-learningowa platforma edukacyjna to wspólny projekt CBA realizowany ze Specjalną Służbą Śledczą Republiki Litwy (STT) i Biurem Przeciwdziałania i Zwalczania Korupcji Republiki Łotwy (KNAB). Przedsięwzięcie nosi nazwę _ Rozwój systemu szkoleń antykorupcyjnych _ i jest współfinansowane ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu ISEC.

Unijny projekt składa się z dwóch części - cyklu sześciu konferencji szkoleniowych zaplanowanych na lata 2013-15 oraz udostępnienia platformy e-learningowej. Platforma przeznaczona jest m.in. dla administracji rządowej i samorządowej, środowisk biznesowych, studentów.

bELaqOyR

Czytaj więcej w Money.pl

bELaqOzm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)