Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

CBA sprawdza policję. Wkroczyli do Komendy Głównej

0
Podziel się:

Jak informuje rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński, prowadzimy kontrolę prawidłowości zamówień programów komputerowych.

CBA sprawdza policję. Wkroczyli do Komendy Głównej
(Reporter Poland)

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji. Sprawdzane są przetargi z lat 2009-2011 - poinformował PAP rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.

Aktualizacja: 11.58.

Telewizja TVN24 podaje, że o kontroli zdecydował Paweł Wojtunik, szef CBA. Agenci Biura sprawdzają procedury podejmowania i realizacji decyzji udzielania zamówień publicznych w latach 2009-2011.

Kontrola odbywa się w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji. W pierwszej kolejności badane będą zamówienia związane z tak zwanym serwisem Help Desk. Termin zakończenia kontroli przewidywany jest na połowę sierpnia 2012 roku.

Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego KGP wyjaśnił, że do systemu Help Desk policjanci zgłaszają informacje o różnego rodzaju usterkach. - _ Rzeczywiście były tu pewne wątpliwości. Jesteśmy zadowoleni, że sprawę zbada niezależna instytucja _ - powiedział. Dodał, że policja udzieli wszelkiej pomocy agentom CBA.

Dobrzyński wyjaśnił, że rozpoczęta właśnie kontrola to kolejna wszczęta po tzw. aferze korupcyjnej w Centrum Projektów Informatycznych MSWiA. 21 listopada ub. r. resort formalnie został podzielony na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

W październiku ub. r. zatrzymano siedem osób; sześć z nich usłyszało zarzuty. Aresztowano wówczas b. dyrektora CPI MSWiA Andrzeja M., jego żonę oraz Janusza J., szefa firmy podejrzanego o wręczenie mu łapówki za wygraną w przetargu dotyczącym informatyzacji resortu. To oni usłyszeli najpoważniejsze zarzuty - M. i J. dotyczące przyjęcia i wręczenia łapówki w wysokości 211 tys. zł, a żona b. dyrektora prania brudnych pieniędzy, czyli ukrywanie łapówki - grozi za to do 10 lat więzienia.

Zarzuty w tej sprawie usłyszeli też zastępca M. - Piotr K., pracownica wydziału promocji projektów informatycznych w dawnym MSWiA oraz członek rodziny M. Jak poinformował Waldemar Tyl, wiceszef warszawskiej prokuratury apelacyjnej, na przełomie grudnia i stycznia prokuratura rozszerzyła zarzuty postawione dotąd w tej sprawie. Dotyczą one już kilkumilionowych łapówek.

W styczniu zatrzymano dwie kolejne osoby - b. dyrektorów sprzedaży z międzynarodowych korporacji informatycznych. Oni również zostali aresztowani.

W związku z tą sprawą szef CBA zapowiadał kolejne kontrole przetargów informatycznych nie tylko w resorcie spraw wewnętrznych. W kwietniu br. agenci biura rozpoczęli kontrolę w MSW dotyczącą przetargów związanych z budową i wdrażaniem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców

Czytaj więcej w Money.pl
Strażacy uwolnili nastolatka. Zaklinował się w... !7-letniego uciekinier z ośrodka szkolno-wychowawczego, który - prawdopodobnie uciekając przed policją - zaklinował się w sobotę w zsypie na śmieci w jednym z łódzkich wieżowców. Nastolatkowi na szczęście nic się nie stało.
Tu oferują Polakom tysiące nowych etatów Szef policji przedstawia posłom m.in. informację dotyczącą wakatów w tej formacji.
Nowa kara. Policjanci zaczną nas ważyć Rząd ma sposób na przeładowane samochody osobowe. Mundurowi mają sprawdzać, ile ważymy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)