Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
14.05.2012 10:58

CBA sprawdza policję. Wkroczyli do Komendy Głównej

Jak informuje rzecznik Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński, prowadzimy kontrolę prawidłowości zamówień programów komputerowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji. Sprawdzane są przetargi z lat 2009-2011 - poinformował PAP rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.

Aktualizacja: 11.58.

Telewizja TVN24 podaje, że o kontroli zdecydował Paweł Wojtunik, szef CBA. Agenci Biura sprawdzają procedury podejmowania i realizacji decyzji udzielania zamówień publicznych w latach 2009-2011.

Kontrola odbywa się w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji. W pierwszej kolejności badane będą zamówienia związane z tak zwanym serwisem Help Desk. Termin zakończenia kontroli przewidywany jest na połowę sierpnia 2012 roku.

Krzysztof Hajdas z wydziału prasowego KGP wyjaśnił, że do systemu Help Desk policjanci zgłaszają informacje o różnego rodzaju usterkach. - _ Rzeczywiście były tu pewne wątpliwości. Jesteśmy zadowoleni, że sprawę zbada niezależna instytucja _ - powiedział. Dodał, że policja udzieli wszelkiej pomocy agentom CBA.

Dobrzyński wyjaśnił, że rozpoczęta właśnie kontrola to kolejna wszczęta po tzw. aferze korupcyjnej w Centrum Projektów Informatycznych MSWiA. 21 listopada ub. r. resort formalnie został podzielony na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

W październiku ub. r. zatrzymano siedem osób; sześć z nich usłyszało zarzuty. Aresztowano wówczas b. dyrektora CPI MSWiA Andrzeja M., jego żonę oraz Janusza J., szefa firmy podejrzanego o wręczenie mu łapówki za wygraną w przetargu dotyczącym informatyzacji resortu. To oni usłyszeli najpoważniejsze zarzuty - M. i J. dotyczące przyjęcia i wręczenia łapówki w wysokości 211 tys. zł, a żona b. dyrektora prania brudnych pieniędzy, czyli ukrywanie łapówki - grozi za to do 10 lat więzienia.

Zarzuty w tej sprawie usłyszeli też zastępca M. - Piotr K., pracownica wydziału promocji projektów informatycznych w dawnym MSWiA oraz członek rodziny M. Jak poinformował Waldemar Tyl, wiceszef warszawskiej prokuratury apelacyjnej, na przełomie grudnia i stycznia prokuratura rozszerzyła zarzuty postawione dotąd w tej sprawie. Dotyczą one już kilkumilionowych łapówek.

W styczniu zatrzymano dwie kolejne osoby - b. dyrektorów sprzedaży z międzynarodowych korporacji informatycznych. Oni również zostali aresztowani.

W związku z tą sprawą szef CBA zapowiadał kolejne kontrole przetargów informatycznych nie tylko w resorcie spraw wewnętrznych. W kwietniu br. agenci biura rozpoczęli kontrolę w MSW dotyczącą przetargów związanych z budową i wdrażaniem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców

Czytaj więcej w Money.pl
Strażacy uwolnili nastolatka. Zaklinował się w... !7-letniego uciekinier z ośrodka szkolno-wychowawczego, który - prawdopodobnie uciekając przed policją - zaklinował się w sobotę w zsypie na śmieci w jednym z łódzkich wieżowców. Nastolatkowi na szczęście nic się nie stało.
Tu oferują Polakom tysiące nowych etatów Szef policji przedstawia posłom m.in. informację dotyczącą wakatów w tej formacji.
Nowa kara. Policjanci zaczną nas ważyć Rząd ma sposób na przeładowane samochody osobowe. Mundurowi mają sprawdzać, ile ważymy.
Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz