Notowania

działalność cba
03.01.2011 15:41

CBA nie przekroczyło uprawnień wobec CBŚ

Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie umorzyła śledztwo w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie umorzyła śledztwo w sprawie nielegalnych działań funkcjonariuszy CBA w Gdańsku wobec CBŚ. Stwierdzono, że nie doszło do przekroczenia uprawnień - poinformowała rzeczniczka tej prokuratury Anna Gawłowska-Rynkiewicz.

Rzeczniczka powiedziała, że w trakcie prowadzonego od września ubiegłego roku śledztwa prokuratura sprawdzała, czy funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego podejmowali wobec gdańskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego nielegalne działania, m.in. nakłaniania świadków do składania obciążających tychże funkcjonariuszy zeznań, czy też tworzenia fałszywych dowodów.

_ - Po przeprowadzeniu wielu czynności, w tym przesłuchaniu wielu świadków, analizie dokumentów, w tym także objętych klauzulą tajne prokuratura stwierdziła, że nie doszło do przekroczenia uprawnień i umorzyła śledztwo _ - powiedziała Gawłowska-Rynkiewicz.

Dodała, że odrębnym śledztwem objęto sprawę dotyczącą korupcji wśród funkcjonariuszy gdańskiego CBŚ. Tą sprawą zajmuje się Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku.

Szef CBA Paweł Wojtunik złożył w ub. r. zawiadomienie do prokuratury w sprawie stosowania nielegalnych metod przez CBA wobec jednego z funkcjonariuszy, który obecnie pracuje w biurze, a wcześniej był policjantem. W jednej z komercyjnych radiostacji Wojtunik przyznał, że może chodzić o obecnego szefa gdańskiej delegatury CBA Jerzego Stankiewicza.

W 2009 r. trójmiejskie media pisały o konflikcie między Stankiewiczem, ówczesnym szefem gdańskiego CBŚ a tamtejszym szefem CBA. Podawano m.in., że gdańskie CBŚ zawiadomiło Komendę Główną Policji o niezgodnych z prawem działaniach funkcjonariuszy CBA. Auto jednego z funkcjonariuszy miało nawet być śledzone przez samochód należący do CBA. Wtedy Wojtunik, który szefował CBŚ, powiadomił prokuraturę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t94250.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cba;lapalo;za;sowite;nagrody,184,0,607416.html) CBA łapało za sowite nagrody Kilkuset tysięczne gratyfikacje wypłacano za głośne, medialne sprawy, i to wąskiej grupie osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t92397.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cba;donosi;na;poprzednikow;sld;na;kaczynskiego,242,0,598514.html) CBA donosi na poprzedników, SLD na Kaczyńskiego Prokuratura przyjrzy się dochodom Kwaśniewskich i wnioskowi Lewicy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t92004.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratura;bierze;sie;za;cba,81,0,594257.html) Prokuratura bierze się za CBA Wszczęto postępowanie w sprawie usuwania danych GPS ze służbowych aut.
Tagi: działalność cba, cba, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz