Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność cba
24.09.2012 18:05

CBA kontroluje ministerstwo. Czego szuka?

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli kontrolę w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(skynesher/iStockphoto)

*Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli kontrolę w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Dotyczy ona realizacji programu _ Radosna szkoła _ - poinformowało Biuro. Według MEN program ten od początku jest monitorowany przez CBA. *

Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński powiedział, że w MEN sprawdzane są _ podejmowane i realizowane decyzje dotyczące wsparcia finansowego rządowego programu Radosna szkoła _. Kontrola dotyczy lat 2009-2012.

_ Chodzi o realizację drugiej i trzeciej edycji tego programu dotyczącego zapewnienia warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych _ - zaznaczył rzecznik Biura.

Proszone o komentarz MEN w komunikacie przekazanym PAP przypomniało, że rządowy program _ Radosna szkoła _, ze względu na charakter i skalę przedsięwzięcia, podlega od samego początku ochronie służb odpowiedzialnych za walkę z korupcją, w szczególności Centralnego Biura Antykorupcyjnego. _ Dzięki temu można mieć pewność, że pieniądze z budżetu państwa są wydawane zgodnie z przeznaczeniem _ - napisano w komunikacie biura prasowego MEN.

_ W związku z ochroną jaką zapewniono programowi +Radosna szkoła+, Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kolejną kontrolę prowadzenia programów rządowych _ - zaznaczono. Według MEN kontrola dotyczyć będzie głównie umów zawartych pomiędzy wojewodami a samorządami prowadzącymi szkoły oraz usług kontrolowania jakości placów zabaw powstałych w programie.

Rządowy program _ Radosna szkoła _ przewidziany jest na lata 2009-2014. Jego celem jest zapewnienie najmłodszym uczniom warunków do aktywności ruchowej w szkołach. Koszt całego programu to prawie 2,5 mld zł, z czego ponad 1,2 mld zł pochodzi z budżetu państwa, a ponad 1,1 mld zł z budżetów gmin.

Kontrola - jak podało CBA - ma zakończyć się pod koniec grudnia tego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielki przekręt w armii. Kontrakt za miliony Trzy osoby oskarżane są o korupcję przy przetargu wartym 12 milionów złotych.
Agenci CBA weszli do Narodowego Funduszu Zdrowia Akcja ma związek ze śledztwem dotyczącym byłego prezesa NFZ. Prokuratura bada, czy nie przekroczył on swoich uprawnień.
CBA w ministerstwie. Zatrzymali urzędnika Zatrzymany został jeden z urzędników ministerstwa. Doprowadzono go już do prokuratury, noc spędzi w izbie zatrzymań.
Tagi: działalność cba, men, cba, kontrola, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz