Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mswia
05.12.2011 10:57

CBA kontroluje dawne MSWiA

CBA sprawdza, na co i jak wydawało pieniądze Centrum Projektów Informatycznych działające w ramach dawnego MSWiA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cba.gov.pl)

Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdza, na co i jak wydawało pieniądze Centrum Projektów Informatycznych działające w ramach dawnego MSWiA. Kontrola trwa od piątku. To skutek afery korupcyjnej w tym resorcie.

O tym, że funkcjonariusze Biura od piątku kontrolują tzw. zamówienia z wolnej ręki, jakie realizowało CPI dowiedział się portal tvn24.pl. - _ Kontrola potrwa do 2 marca przyszłego roku _ – mówi portalowi Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA (na zdj.). Tłumaczy, że chodzi o sprawdzenie, czy były uzasadnione powody do dokonywania zamówień z wolnej ręki, a nie przy zachowaniu pełnej procedury przetargowej.

Po wyborach parlamentarnych MSWiA zostało podzielone na dwa resorty - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, którym kieruje Jacek Cichocki i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, kierowane przez Michała Boniego. Centrum Projektów Informatycznych znajduje się obecnie pod kontrolą ministra Boniego.

Jak dowiedziało się nieoficjalnie tvn24.pl, CBA chce sprawdzić, czy byli szefowie CPI mogli wziąć łapówki za to, że zamiast rozpisywać przetargi korzystali z szybszej formy jakim jest zamówienie z wolnej ręki.

Czytaj więcej o akcjach CBA
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t180439.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/szokujace;przecieki;z;cba;dyrektor;z;mswia;wzial;rekordowa;lapowke,167,0,954023.html) Szokujące przecieki z CBA. Dyrektor z MSWiA wziął rekordową łapówkę Urzędnikom zarzuca się ustawianie kontraktów. Resortem kierował wtedy Grzegorz Schetyna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t179330.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;szuka;hakow;na;schetyne;cba;w;akcji,101,0,951653.html) Tusk szuka haków na Schetynę? CBA w akcji Wykryto aferę z przetargami informatycznymi. Zatrzymano wysokich urzędników i policjantów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t131561.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cba;ujawnia;kolejne;nieprawidlowosci;w;komisji;majatkowej,149,0,889749.html) Milionowe przekręty komisji. CBA na tropie Szef CBA Paweł Wojtunik przesłał do prokuratora generalnego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sześciu sprawach rozpatrywanych przez Komisję Majątkową.
Tagi: mswia, łapówki, śledztwo, cba, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz