Notowania

wachowski
29.11.2009 10:12

Były współpracownik Wałęsy przed sądem

Mieczysław Wachowski jest oskarżony o wyłudzenie pieniędzy od irackiego biznesmena.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Tomasz Gzell)

Mieczysław Wachowski jest oskarżony o usiłowanie wyłudzenie pieniędzy od biznesmena irackiego oraz próbę oszukania na milion złotych podłódzkich biznesmenów.

Były szef gabinetu politycznego prezydenta Lecha Wałęsy Mieczysław Wachowski stanie przed sądem w połowie grudnia. Wraz z dwoma prawnikami jest oskarżony o oszustwo. Całej trójce grozi kara do 10 lat więzienia - pisze TVN24.

Pierwszy wątek dotyczy okresu od sierpnia 2002 r. do kwietnia 2003 r. Zdaniem śledczych były prezydencki minister usiłował wyłudzić wtedy od handlujących zbożem przedsiębiorców 2 mln zł. W zamian za pieniądze miał - wprowadzając przedsiębiorców w błąd - obiecać im załatwienie uchylenia aresztu zastosowanego wobec biznesmena irackiego pochodzenia.

W konsekwencji - zdaniem śledczych - wyłudził od brata osadzonego 15 tys. zł. W tej sprawie Wachowski - zdaniem śledczych - miał się powoływać na rzekome wpływy w prokuraturze.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: wachowski, oszustwo, oskarżenie, sąd, grudzień, wałęsa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz