Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Były wiceszef policji kryminalnej zatrzymany

0
Podziel się:

Krzysztof K. jest on podejrzany o przekroczenie uprawnień i przyjęcie łapówki.

Były wiceszef policji kryminalnej zatrzymany
(PAP/Aleksander Koźmiński)
bEKAcbNN

Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali byłego wicedyrektora biura kryminalnego Komendy Głównej Policji. Jest on podejrzany o przekroczenie uprawnień i przyjęcie łapówki; drugim podejrzanym w śledztwie jest lekarz. Śledztwo prowadzi krakowska prokuratura okręgowa.

Jak powiedział rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Sokołowski, Leszek K. został zatrzymany wczoraj. Przedstawiono mu dwa zarzuty: przekroczenia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej. Grozi za to kara od roku do 10 lat więzienia.

K. to pierwszy szef Centralnego Biura Śledczego w Nowym Sączu i były wicedyrektor Biura Kryminalnego KGP.

bEKAcbNP

Prokurator Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie potwierdził fakt zatrzymania i przedstawienia zarzutów. _ - Leszkowi K. przedstawiono zarzut przekroczenia uprawnień i naruszenia tajemnicy służbowej w celu osiągnięcia korzyści osobistej _ - powiedział. Poinformował, że Leszek K. w trakcie przesłuchania nie przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 15 tysięcy złotych i zakaz opuszczania kraju.

Janusz Hnatko poinformował również, że drugą podejrzaną w śledztwie osobą jest zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego w Zakopanem Marian P., ordynator oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej. On również usłyszał zarzuty o charakterze korupcyjnym. Także on w trakcie przesłuchania nie przyznał się do zarzutów i składał wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 100 tysięcy złotych i zakaz opuszczania kraju; zawiesił go także w czynnościach służbowych zastępcy dyrektora szpitala i ordynatora oddziału.

Z uwagi na dobro postępowania prokuratura nie podaje bliższych informacji na temat śledztwa.

To kolejne zatrzymanie dokonane w ostatnim czasie przez funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych. Przed tygodniem BSW zatrzymało policjanta z Krakowa, podejrzanego m.in. o ujawnianie środowisku pseudokibiców informacji niejawnych o planowanych działaniach policji. Marcinowi Ż. grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

bEKAcbNV
Czytaj więcej w Money.pl
Aresztowania po tragedii w tureckiej kopalni Wczoraj znaleziono ciała dwóch ostatnich górników w kopalni węgla w Somie, co zakończyło operację ratunkową. Bilans ofiar śmiertelnych wyniósł 301 osób.
Wjechał w pieszych i uciekł. Dwie ofiary W Strzałkowie, w idącą poboczem grupę czterech młodych mężczyzn wjechał nieustalony dotąd samochód typu kombi, jadący bez włączonych świateł.
Wyroki za policyjną prowokację wobec lekarza Sąd Okręgowy w Białymstoku złagodził dzisiaj kary w procesie dotyczącym bezpodstawnego wykorzystania policyjnej prowokacji wobec białostockiego kardiochirurga Tomasza Hirnlego.
bEKAcbOq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)