Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Były wiceminister gospodark chce kandydować do PE

0
Podziel się:

- Została zgłoszona moja kandydatura, wyraziłem zgodę - powiedział Szejnfeld.

Były wiceminister gospodark chce kandydować do PE
(Rucinski/Reporter)

W Wielkopolsce do PE chciałaby się dostać pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz - poinformowały źródła w regionalnej PO.

Regionalna Platforma zatwierdzi listy na początku marca, _ jedynką _ ma tu być europoseł Filip Kaczmarek.

Zarówno Kozłowska-Rajewicz jak i Szejnfeld potwierdzili, że chcą kandydować w eurowyborach. _ Zadeklarowałam chęć kandydowania, ale nie znam rozstrzygnięć _ - zastrzegła rządowa pełnomocnik ds. równego traktowania.

_ - Została zgłoszona moja kandydatura, wyraziłem zgodę, natomiast ostateczne rozstrzygnięcia na poziomie wielkopolskiej PO zapadną na początku marca _ - powiedział Szejnfeld.

Kozłowska-Rajewicz wystartuje najprawdopodobniej z drugiego miejsca z wielkopolskiej listy PO - informują źródła. _ Jedynką _ ma tam być europoseł Filip Kaczmarek. Z tej samej listy chce też kandydować były szef wielkopolskiej PO Waldy Dzikowski.

Kozłowska-Rajewicz to posłanka PO od 2007r., dwukrotnie kandydowała z okręgu poznańskiego. Zanim wstąpiła do PO należała do Unii Wolności. Od grudnia 2011 r. jest rządową pełnomocniczką ds. równego traktowania.

Szejnfeld sprawował mandat posła najpierw z ramienia Unii Wolności, a potem PO. W latach 2007-09 był wiceministrem gospodarki. W Sejmie obecnej kadencji kieruje komisją nadzwyczajną ds. ograniczania biurokracji.

Ostateczny kształt eurolist PO zatwierdzi 22 marca. _ Jedynkami _ na listach PO mają być m.in. b. premier Jerzy Buzek (Śląsk), b. minister nauki Barbara Kudrycka (Podlasie, Warmia i Mazury), była unijna komisarz Danuta Huebner (Warszawa), wiceszef Europejskiej Partii Ludowej Jacek Saryusz-Wolski (Łódzkie) oraz europosłanka Róża Thun (Małopolska-Świętokrzyskie).

Czytaj więcej w Money.pl
Palikot chciał uniknąć nazwy "TREP" Komitet wyborczy będzie się nazywał: "Europa Plus Twój Ruch".
Wybory do Europarlamentu. PO straszy PiS-em - _ Głos na PiS to z punktu widzenia interesów Polski głos zmarnowany _ - uważa obecny europoseł Paweł Zalewski.
Oto cele PSL na jesień. Co z Piechocińskim? Najważniejszym sprawdzianem skuteczności szefa partii będą przyszłoroczne wybory do europarlamentu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)